Právní pomoc

Pokud potřebujete právní pomoc ve vztahu k opatřením ministerstva či vlády okolo covidu, můžete se obrátit buď na advokátní kancelář Davida Zahumenského nebo si vybrat jiného advokáta ze seznamu advokátů.

Transparentní účet

Na transparentní účet již není třeba přispívat. Prostředků na něm zbývá díky vaší pomoci dost na několik žalob. Děkujeme, že jste podpořili snahu občanů vymámit ze soudů spravedlnost v této pro právo a svobodu mimořádně těžké době.

Transparentní účet „Právní řešení nouzového stavu a navazujících kroků vlády a orgánů veřejné moci v souvislosti s Covid-19“ (vlastníkem účtu je fyzická osoba Vendula Zahumenská)

Podmínky pro využívání prostředků z transparentního účtu

  1. Prostředky na účtu budou užívány pro hrazení soudních poplatků u podání souvisejících s opatřeními vlády nebo ministerstev nebo jiných orgánů veřejné správy. Informace o zaplacených soudních poplatcích a vedených řízeních budou zveřejněny na webu www.stavbeznouze.cz.
  2. Prostředky mohou být použity pro úhradu právních služeb ve výši 2000,- Kč + DPH ve výši 21% na jednu žalobu, ústavní stížnost anebo jiné podání k soudu nebo správnímu úřadu, které bude souviset s řešením nouzového stavu ve prospěch více lidí (např. zrušení protiústavního nebo nezákonného krizového opatření). Na webu www.stavbeznouze.cz budou zveřejněny všechny úkony, které byly takto financovány.
  3. Z prostředků lze hradit v odůvodněných případech právní pomoc lidem, kteří se v důsledku opatření vlády souvisejících s nouzovým stavem ocitli bez finančních prostředků a potřebují řešit situaci týkající se nouzového stavu
  4. Z prostředků budou uhrazeny prostředky na hromadné podání žádosti o omluvu a následně žaloby na omluvu za porušování právních předpisů ze strany vlády v době nouzového stavu. Z prostředků také budou uhrazeny právní služby na podání hromadné ústavní stížnosti na dodržování tzv. pozitivních závazků, a to ve výši maximálně 4000,- Kč u každého z těchto podání.
  5. Nevyčerpané prostředky po skončení právního řešení nouzového stavu a jeho důsledků budou použity pro veřejně prospěšný účel: budou věnovány psímu a kočičímu útulku (když tito zvířecí nebožáci tak strašně šíří koronavirus).

%d bloggers like this: