V České republice vzniklo několik občanských iniciativ. Je skvělé vidět, že lidem záleží na tom, jaká bude naše budoucnost a že se nehodlají vzdát. Děkujeme všem, kdo bojují za svobodu a za to, abychom mohli zase žít.  

Zdravé fórum 

 

Jsme v první řadě rodiče dětí a občané této země. Jsme lidé, kteří mají dost stavu, kam se tato země dostala, a snaží se bojovat nejen za zbytky zdravého rozumu, ale především za práva dětí na vzdělání, proti nesmyslným opatřením a za stále více pošlapávanou svobodu. Jsme pro okamžité otevření škol a celé země i s rizikem, protože riziko k životu zkrátka patří. Nemůžeme do nekonečna sedět zavření a čekat na zázrak.

 

 

Vraťme děti do školy

 

Jsme tři mámy, které zcela přirozeně myslí v první řadě na blaho svých dětí. Není nám lhostejné, jakým způsobem naši vládní představitelé obětují fyzické a psychické zdraví dětí a dospívajících v boji proti pandemii, ve které je tolik nejasností, tolik mediální a politické propagandy a manipulace, utajených dat, a kvůli tomu má trpět celá generace žáků a studentů, kterým je upřeno právo na plnohodnotné vzdělání, získávání dovedností a sociální vývoj.

 

 

Chcípl pes

 

Inciativa Chcípl Pes vznikla jako výzva podnikatelů z gastronomie. Naším cílem bylo ukázat na nesmyslnost vládních opatření. Nechtěli jsme respektovat nařízení změny otevírací doby z 22:00 na 20:00. A tak jsme si řekli „DOST“!. Nechali jsme svoje podniky otevřené a od 9. ledna 2020 propojujeme podniky ze všech oborů a hledáme společné cesty řešení této nelehké situace. Nepopíráme nebezpečí související s onemocněním COVID-19, ale pokazujeme na další hrozby spojené s vládními opatřeními. V čele iniciativy je D. Biksadský, J. Janeček a J. Olbert 

 

 

Otevřeno.net

Webová platforma a iniciativa „otevreno.net“ byla vytvořena advokátem Mgr. Radkem Suchým a ekonomem Ing. Petrem Machovským jako reakce na opatření vlády České republiky proti koronaviru COVID – 19, kterým dochází k bezprecedentnímu zásahu do podnikání tisíců jedinců, firem a společností především v oboru gastronomie a ubytovacích služeb v ČR.

Manifest

 

Jsme platforma pro lidi, kterým není lhostejná destrukce svobody a demokracie. Chceme zastavit nastupující totalitu. Chceme vrátit právo a svobodu. Proto jsme založili občanský spolek Manifest.cz, který organizuje demonstrace, pomáhá malým podnikatelům otevírat podniky (např. restaurace, kavárny nebo jiné služby) a pořádá další aktivity proti bezpráví. Chceme vrátit děti do škol. Chceme zase volně sportovat a fandit. Chceme svobodně do divadel a z kulturou. 

 

%d bloggers like this: