Od 1. 9. 2021 nás čeká nová zábava: testování již nepůjde z kapes všech, ale platit by si ho měl každý sám, není-li očkovaný a nebude-li chtít sedět doma na zadku, což je jediná činnost, kterou bychom podle představ vlády měli ideálně vykonávat všichni. Ministerstvo zveřejnilo další ze svých absolutně nablblých opatření, které řeší, kdo bude moci být od sklonku léta testován bezplatně a kdo bude definitivně exkomunikován.

Opatření najdete zde.

Ministerstvo zmíněným opatřením nařizuje laboratořím, aby na žádost testovaly tyto kategorie občanů:


a) osoby do dovršení 12 let věku,
b) osoby, které se nemohou očkování proti onemocnění covid-19 podrobit pro kontraindikaci;
c) osoby očkované proti onemocnění covid-10 za určitých podmínek.

Všichni ostatní mají celkem smůlu. Pokud budete chtít žít a nejste-li ochotni se přidat k tlupě očkovaných, zacvakáte si test (dost pochybuju, že bude stačit samotest, navíc z lékáren valem mizí, protože ministerstvo přestalo udělovat samotestům výjimky).

Ptáte se mne, jestli si budou muset testy platit i zaměstnanci a školní děcka, když bude testování nařízeno jako povinné. No, to babo raď. Nevím. U zaměstnanců je to vážně velká otázka, protože testování souvisí s bezpečností na pracovišti, jak jsme se od ministerstva nedávno dozvěděli. Pracovní pomůcky (a takovou pomůckou asi test je) by měl zaměstnancům poskytovat zaměstnavatel. Už ale vidím, jak kysele se korporace budou tvářit, až budou muset pro své nevolníky platit testy. Zaměstnancům to vážně nezávidím – tlak na očkování ze strany všemocné matky, která posílá na účet chechtáky, asi bude enormní. Nedivila bych se, kdyby nakonec zaměstnavatel zakázal přístup neočkovaných a netestovaných (za svoje) na pracoviště a klasifikoval nepřítomnost jako důvod pro poskytnutí neplaceného volna.

Ptáte-li se, zda je to diskriminace nebo třeba protizákonné, odpověď je jednoduchá: ano, je. Ale koho to dnes zajímá? Copak se domůžete práva, které platilo za starého světového řádu? Nebuďte naivní.

Co se týče hažartů školou povinných, tam to bude ošemetné. Opatření zjevně míří k tomu, že děcka zdarma testovaná nebudou, i když bude test podmínkou školní docházky. No to bude teprve akční začátek školního roku! Říkáte si snad, že přece nemůžou dětem vzít školní docházku? To si fakt ještě někdo něco takového myslí? Můžou a snadno. Už to udělali a vy jste jim to dovolili. Děkujte jen sami sobě, pokud jste dávali děti do školy, „protože je to jen testování a oni chtěli za kamarády“.

Řeknu vám, jsem mimořádně vděčná, že mám děti na domácím vzdělávání, do tohodle systému bych je nechtěla pustit ani v té nejhorší noční můře. Takže abych to shrnula: ano – já si umím představit, že se skutečně, třeba tak 31. 8. (možná o pár dní dřív), dozvíme, že neočkovaní 12+ můžou do školy, když si zaplatí POC nebo PCR test. Mohli se přece očkovat, měli na to celý prázdniny.

Druhá varianta je, že neočkované a netestovné děti budou muset nosit celý den respirátor a jíst a čurat budou odděleně, jako vyvrhelové, kterých se děti těch správně uvědomělých a poslušných rodičů, kteří skáčou tak, jak vrchnost píská, aby dostali zpět ohlodané kosti svých dřívějších práv a svobod, budou štítí jako někoho s leprou. Na to asi míří i ta šílená náhubková školní pravidla, která MŠMT zveřejnilo před prázdninami.

Závěrem tedy říkám: ano, já si myslím, že na podzim skutečně bude škola i práce podmíněná testem, který si budeme muset nechat dělat v laboratořích a za své. Jestli NSS takové opatření zruší, to vážně netuším. Přestal rozhodovat a předvádí mrtvého brouka, ačkoli žalob má na stole dost a mohl by rušit opatření jak na běžícím pásu. Na diskriminaci vůbec nespoléhám. Zrovna dnes se David dočkal prvního rouškovodiskriminačního pracovního rozhodnutí. A řeknu vám, pěkné to není ani omylem. Soud dal za pravdu zaměstnavateli, a to měl žalobce velmi vážné zdrvaotní důvody proto, aby roušku nenosil (takže ani diksriminace z důvodu zdrvaotního stavu už není důležitá, když se bojuje proti nejhorší nemoci ever).

Držte klobouky, pojedeme asi z hodně prudkého kopce.

%d bloggers like this: