Nečekala jsem, že budu mít někdy pořádnou pifku na Masaryka, ale poslední dobou mu vážně zazlívám rozpad Rakouska-Uherska. Zdá se totiž, že na rozdíl od našich rakouské soudy alespoň trochu fungují. Poslední žhavou novinkou je zpochybnění vypovídací hodnoty PCR testů. My to těm našim píšeme už hezkých pár týdnů, ale zatím na to hážou bobek, ostatně jako na všechnu argumentaci.

Co se v Rakousku stalo?

Snažím se najít informace na rakouských webech, ale vzhledem k tomu, že jde o horkou novinku a že jsem se měla na gymnáziu tu zatrolenou němčinu líp učit, jde mi to jak psovi pastva. Budu proto opět ráda za pomoc.

Informace na jednom z rakouských novinových webů.

Soud PCR testy zpochybnil při rozhodování o nezákonném zákazu demonstrací – v lednu 2021 policie zakázala konat 15 ze 17 nahlášených demonstrací. Na soud se obrátila strana FPÖ, jejíž demonstrace byla také zakázána, a to z několika důvodů – jednak mělo přijít „moc“ lidí, u kterých bylo možno předpokládat, že se budou družit a dokonce budou tak drzí, že nebudou nosit náhubky. Dalším směšným důvodem byla, jak jinak, tajemná britská mutace (ta může za všecko, než ji nahradí brazilská a vopravdový tóčo nastane, až se rozmnoží ta brněnská).

V důsledku tohoto guláše argumentů byla demonstrace vyhodnocena jako ohrožení veřejného blaha. Ale rozhodovaly úřady na základě relevantních informací?

Soud řekl, že podklady pro správní rozhodnutí byly příliš obecné. Rakousko při odůvodňování svých krizových opatření postupuje stejně bizarně jako naše ministerstvo a všechno odůvodňuje tím, že je natestovaných strašně moc lidí a že lidi s pozitivním PCR testem leží v nemocnic a co víc, dokonce umírají. Přitom nejsou PCR testy vyhodnocovány tak, aby bylo zohledněno, jestli je osoba, u které byl zjištěn pozitivní test, skutečně infekční (jestli je skutečně nemocná s kovidem) – tj. jestli je zohledněn požadavek WHO na vyhodnocování PCR testů. Soud se prostě a jednoduše přiklání k tomu, abychom se vrátili ke staré dobré ověřené praxi, kdy nějaký test nestačil k tomu, aby byla osoba považována za nemocnou, ale bylo třeba provést klinické vyšetření pacienta (ano, to by museli fungovat ti slavní bojovníci první linie – praktičtí lékaři).

Soud se zřejmě (doufejme, že brzy bude mnohem více informací) vyjádřil i k antigenním testům – ani u těch prostá pozitivita bez tzv. kliniky (vyšetření pacienta k prokázání příznaků nemoci) nestačí k tomu, aby byl člověk považován za nemocného nebo infekčního.

Podrobněji také zde.

Jsme ohromeni tím, že by se něco takového doopravdy stalo. Rozhodně ještě budeme hledat další informace. Vedle toho do našich sporů, doufejme, doplníme další vyjádření odborníků k PCR testům a budeme doufat, že mezi našimi soudci ještě zbyli čestní lidé.

Připomínáme rozhodnutí portugalského soudu.

Doufejme, že ta odporná lež, ve které už rok žijeme, konečně začíná padat. Přistání bude pro mnohé covidové věřící hodně drsné. My ostatní můžeme doufat, že pravda nakonec zvítězí.

Aktualizace:

Rozsudek vídeňského soudu ke stažení zde.

Rozbor rozhodnutí v němčině zde.

%d bloggers like this: