EDIT: Jsem to ale idiot, jen co je pravda! Ach jo, vždyť já na to skočila, a to jsem si přitom říkala, jak moc nechci. Takže trikolóra je samozřejmě pro všecky svobodně smýšlející, nejen pro očkované! Ano, znám lidi, kteří se nechali očkovat, ale zdaleka nejsou tak hloupí jako já a nekladou mezi lidi další překážky a nerozdělují už tak křehkoé společenství. Samozřejmě potřebujeme každého, kdo chápe, jak cenná je infdividualita lidské bytosti – očkovaného i neočkovaného. A slibuju, že na to budu myslet.

Pořád se dočítám, že označení neočkovaných má cosi společného se žlutou židovskou hvězdou a podobné ptákoviny. Já to ale vidím úplně jinak – sklenice je holt poloplná nebo poloprázdná, podle toho, jak si vy vyberete!

Ve skutečnosti je totiž nálepkování a jasné označení prostě boží! Copak od nepaměti nepomáhájí viditelné odlišnosti lidem přežít? Bez problémů a na první dobrou vidíte, kdo je dobrý člověk a na koho se můžete spolehnout. Označení by nám doopravdy pomohlo se najít, spojit a mít se rádi, radovat se pospolu. Jen si to představte – v šalině byste hned věděli, s kým zapříst hovor, věděli byste, u koho nakupovat, bylo by vám zřejmé, jestli vaše děti mají vhodné kamarády. Já jsem jednoznačně za. Hrozně mi ve veřejném prostoru chybí vědět, kdo je fajn a kdo možná ne. Budu proto strašně ráda, když budu na ulici, v obchodě, v lese a všude jinde jasně vědět, s kým si povídat, komu pomáhat a s kým se stýkat. Tak šup šup, moji milí neočkovaní, nasaďte konečně tu trikolóru, ať vím, kdo je přítel.

%d bloggers like this: