Dnes bude David podávat jednu další žalobu proti respirátorům. Je totiž k nesnesení, jak moc vláda kecá. Pevně věřím, že se jednou už musí do všech těch odporných lží zamotat a nevymotá se. Vždyť nám přece od malička všichni tvrdí, že lež má krátké nohy! Proto jsme rádi, že David má tu čest zastupovat jednoho očkovaného, který už má plné zuby toho, že nemá výjimku z nošení respirátorů. Vždyť se přece nemusí ani testovat, může chodit, kam ho napadne, protože je bezinfekční! To aspoň vyplývá z mimořádného opatření týkajícího se maloobchodu a služeb:

Vzhledem k současnému relativně stabilizovanému vývoji epidemie (zejména hospitalizací) a absenci rizikových indikátorů, jak je popsáno výše v části hodnocení současné epidemické situace, je tak možno přistoupit k dalšímu řízenému a postupnému rozvolnění, a to za jasně definovaných podmínek a při dodržení stanovených protiepidemických opatření, mimo jiné za podmínky pokračující povinnosti prokazování tzv. bezinfekčnosti, ať už pomocí certifikátu o ukončeném očkování, dokladu o prodělání nemoci nebo negativním výsledkem RT-PCR nebo antigenního testu tak, aby byly i nadále zachovány mechanismy minimalizující riziko vzniku významných ohnisek nákazy s potenciálem dalšího šíření.

V respirátorovém opatření se ale píše:

Potřebnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest ve vnitřních prostorách v případě přetrvávajícího zvýšeného výskytu případů onemocnění covid-19 a v souvislosti se šířením varianty delta i u plně očkovaných osob zmiňuje i poslední doporučení Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí Spojených států amerických (CDC), dostupné na https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/fully-vaccinated.html, jelikož v případě nákazy touto variantou může i plně očkovaný člověk onemocnění šířit dál.

To i to současně nemůže být pravda. Ministerstvo si musí vybrat a konečně říci, zda očkovaní šíří nebo nešíří virus a jsou nebo nejsou bezinfekční. Nemůže platit, že mají zajištěn díky bezinfekčnosti volný pohyb nebo přístup k práci či ke vzdělání, ale současně musí nosit respirátory, protože šíří deltu a možná brzy nejzmutovanější variantu (jihoafrickou) ze všech, která se šíří ještě rychleji než delta (no snad, já už fakt ten covid sakra chci!). Když ministerstvo neřekne, co vlastně paltí, bude mít Vojtěch na svdomí takovéto tragédie:

Výjimečný, ale přesto možný případ nákazy koronavirem mezi očkovanými se odehrál v rodině z Berounska. Přestože většina členů domácnosti měla za sebou plnou vakcinaci, onemocnění covid-19 se jim přesto nevyhnulo. Zatímco většina z nich měla lehký průběh, babička předminulý týden skončila v umělém spánku na jednotce intenzivní péče a v pondělí ráno nemoci podlehla. Podle rodiny i oslovených odborníků je přínos vakcíny nesporný, přesto apelují na očkované, aby dál dodržovali pravidla.

%d bloggers like this: