Dnes jsme zjistili, že se náš desetiletý synek nakazil po druhé ve svém krátkém životě boreliózou. Očekávám příliv srdceryvných a dojemných přání uzdravení a taky to, že se budete třást strachem a nebudete vycházet ven, aby na vás neskočilo nějaké klíště.

V roce 2018 mělo prokázanou boreliózu přes 4000 lidí (mnoho dalších to ani nezjistí, žije s boreliemi řadu let a pak se jim teprve projeví neurologické potíže) . Každým rokem se počet infikovaných zvyšuje!

Představte si, co borelióza může způsobit, třeba:

  • zánětlivé postižení kůže a její následná atrofie,
  • záněty kloubů,
  • zánětlivá onemocnění mozku a míchy, srdce nebo oka,
  • nervozita, třes, výpadky paměti, deprese,
  • poruchy imunitní reakce.

Přemýšlím, jaká opatření žádat. Co třeba vykácení dřevin, stromů, keřů, sekání trávy až na hlínu, postřiky všeho hmyzu. Na následky nehledím. Chci bezpečí pro své dítě! Jediné, co je naštěstí cajk je, že vůbec nevadí, že léčba boreliózy stojí pojišťovny miliony ročně. Peněz máme haldy, nevíme, co s nimi a každý lidský život má nekonečnou hodnotu.

Ve skutečnosti vím, že je všem úplně jedno, že nějaké dítě má zase boreliózu. Je vám jedno, že se mu něco může stát, že může mít celoživotní následky. Bylo by vám úplně jedno, i kdyby umřel. Protože je pro vás cizí, miluju ho já, jeho otec, babičky, dědečkové a občas jeho sestra a taky pes (kočky zřídkakdy). My bychom byli smrtí zdrceni. Vy byste prostě žili dál vaše životy, vaše radosti, starosti a zármutky. Bylo by vám to úplně jedno.

V ČR zemře okolo 280 lidí denně. Kdybyste si měli rvát vlasy hrůzou z každého, kdo odejde do věčných lovišť, museli byste tak činit zhruba každých pět minut. To by byl ale zajímavý a přínosný den a život! Tak se už trochu vzpamatujte a přestaňte ničit lidi okolo sebe. Nejste tady sami a nikdo nemá povinnost odepsat svůj život kvůli bezpodmínečné ochraně nějaké skupiny. Kvůli koronaviru, ani kvůli borelióze, ani kvůli tomu, že se v některých částech světa blbě žije.

Raději se podívejte na parádní scénku o klíštěti z pořadu Možná přijde i kouzelník.

%d bloggers like this: