Před pár dny nám přišel smutný (a cynický – plný přání hezkých dnů a světlých zítřků) e-mail z redakce Aktuálně. Sdělení bylo prosté:

Hezký den.

Snad nevadí, že Vám píšu oběma najednou. Po domluvě s mým nadřízeným jsme se rozhodli, že uzavřeme Vaše blogy na Aktuálně.cz. V posledních dnech nám přišlo několik stížností na Vaše texty z řad čtenářů i blogerů. Stížnosti se týkaly především formy, jakou jsou Vaše názory dlouhodobě prezentovány. Po přezkoumání a pečlivém zvážení jsme došli k závěru, že takový obsah neodpovídá tomu, co Aktuálně.cz představuje a jako takový proto již nebude pod značkou Aktuálně.cz vycházet. Každopádně věřím, že případný prostor k publikaci textů najdete jinde a skrze jiné médium oslovíte další čtenáře.
Děkuji Vám za pochopení.
Mějte se dobře!
“ (XYZ, protože za to jako poslušná zaměstnankyně nemohla)

Milé Aktuálně, věz, že to právně nehodláme nechat jen tak, ale současně už nemáme pražádný zájem nadále zvedat čtenost tak nesvobodnému médiu. Věříme, že se najde prostor pro všechny, kteří nehodlají mlčet k tomu, co ničí naši západní civilizaci a to, co k nám patří víru ve svobodou a v hodnotu lidství.

Blog Vendula Zahumenská

Blog David Zahumenský

%d bloggers like this: