Okolo člověka se pořád něco děje. Po vzteklé srnce z Varšavy přišel na pořad dne středočeský medvěd. Hned se mi vybavil český seriál Vzteklina a s napětím čekám na další díly této chlupaté realityšou. Podobně bizarní jako dvě výše uvedené zprávičky ze světa je článek na Novinky.cz s tímto titulkem „Selhali jsme. Dánský deník se omluvil za papouškování po vládě při pandemii“. Netuším, co tím chtěli autoři říci a nevím, k čemu to má být dobré občanům? Říkám si jen, že z celé „pandemie“ musela zrovna média vytlouct opravdu hodně. Díky tomu, jak jsme my jako společnost reagovali na nejrůznější texty, které nám předhodili a díky tomu, jak zuřivě lidé o všem diskutovali teď asi mají vlády a spíše ti nad nimi k dispozici veškerá potřebná data, aby nás dál vařili jako ty pověstné žáby. Jsem zvědavá, co nám teď bude předkládáno ke spolknutí i s navijákem a jak to bude dávkováno. Pro umělou inteligenci jistě nemůže být problém na základě získaných dat napsat články na míru tak, aby většina věřila a reagovala přesně tak, jak je potřeba.

Bohužel to, co píšu v úvodu, nebylo tím nejbizarnějším, co jsem včera četla. První místo vyhrál e-mail z Platformy Zeleného kruhu, ze které mne přes moje četné urgence ještě neodhlásili. Týkal se, jak jinak, covidu. Přetiskuju ho celý. Dovolím si upozornit zejm. na pasáž se „ztrátou důvěry“. Znáte-li Ženu za pultem, pak pro vás není tajemstvím, že v posledním vánočním díle vysvětluje nevěrný Andulčin manžel dceři Míše, kde byl, když doma scházel. Tvrdí té mladé svazačce, že musel pomoci kolegovi, který cosi v práci zeslonil a hrozila mu „výpověď pro ztrátu důvěry“ (ve skutečnosti byl na záletech). Jsem ráda, moc ráda, že díky zeleným NGOs máme tenhleten správný slovník zase zpět.

Možná si vzpomínáte, že jsem o ubohém postoji zelených NGOs k tomu, co se za poslední dva roky se společnsotí děje, už psala.

Tohle, co se přihodilo včera, je ale mnohem, mnohem horší. Vůbec nechápu, proč má Piňos skončit? Protože má názor? Protože je spojen s Iniciativou21, která stejně vůbec nic kloudného nedělá (nebo já jsem si aspoň nevšimla, ale je fakt, že to posuzuju na základě tvrdých měřítek dle hesla „podle sebe soudím tebe“ a asi málokdo mne může svojí aktivitou uspokojit).

Víte, v Zeleném kruhu je sdružen kde kdo. Jedním ze spolků je Frank Bold. Ano, je to organizace, která je skutečně v platformě zelených NGOs, ačkoliv se přímo podílela na tvorbě nového (příšerného a pro lidi a obce velmi nepříznivého stavebního zákona) ve spolupráci s Hospodářskou komorou. Za to, že jsem na tento fakt upozornila, mi vyhrožovali předžalobní výzvou, ale neměli koule to dotáhnout do žaloby. To, že jednali v přímém rozporu s politikou ZK, který naopak proti stavebáku šel, to je asi fuk. Kromě stavebáku přitom Frank Bold v rámci své advokátní části (ano, čtete správně, ta NGO se postupem času rozdělila na nevládkovou a advokátní část pod jednotným a pevným vedením Pavla France) spolupracuje s developery, a to je taky úplně ok. Možné je prostě prakticky cokoliv. Jen proti covid holt nesmíte ani pípnout.

Neslušný návrh v adventním čase

Frank Bold: odvážný a upřímný?

Druhým velmi dobrým příkladem, že ZK měří dvojím metrem, je třeba už zmiňovaný Rovenský. Tento týpek z Greenpeace se nejen na svém FB vyjadřuje velmi politicky angažovaně k nejrůznějším tématům. K islámské migraci, například (jak to souvisí se ZK a jaký k tomu má mandát?), či k té podivné kauze „Vrbětice“. Názor má samozřejmě na Babiše i Zemana. Vedle toho je samozřejmě velikým stoupencem očkování proti covid. Jak by ne. Na zmíněném FB vehementně brojí za toto nejskvělejší řešení děsivé pandemie a za omezení svobod jednotlivce, ale asi používá ten správný jazyk a stojí na té správné straně barikády, na rozdíl od Piňose.

Co Rovenský chápe pod sdělením, že „pod stupňujícím peer pressure se ti pí*usové nakonec zlomí„, to si radši nepředstavuju. Zelený kruh asi taky ne. Pro sichr, Daniel Vondrouš nikdy neměl pro strach a konflikt uděláno.

Ještě se mi líbí opětovné potvrzení mého dřívějšího předpokladu, že dle mnohých rozdováděných fandů změny klimatu typu Rovenského jsou covid pi*usové jsou vlastně úplně stejní pi*usové jako ti, co nejsou nadšení z Green Deall a Extinction Rebellion.

Podrobnější rešerši názorů z NGO světa po mně chtít nemůžete, já už se tam fakt nechci vrátit ani za zlatý tele.

Jak je možné, jestliže má ZK tak přísná pravidla na ty, kdo s ním smí být, Pavel Franc či Janek Rovenský odolávají vyhazovu a mohou se angažovat dle libosti a Piňos naproti tomu nesmí občansky činit nic? Jak je možné, že on ztratil důvěru pracujícího lidu a jiní jí s bohorovným klidem požívají? To mi vysvětlete.

%d bloggers like this: