Jak jsem psala, tak jsem udělala. Za jeden bezvadný spolek jsem napsala žalobu za nekalosoutěžní jednání spočívající ve lživých (klamavých) tvrzeních o tom, že kontrolní páska na ruce účastníků prokazuje bezinfekčnost a že v sálech při promítání nebudou sedět nemocné osoby a že díky tomu všemu (zázračnému systému) je celičký festival rájem bezpečnosti na zemi.

Proč považuju všechno okolo „bezinfekční“ kontrolní pásky za klamavé, se dozvíte zde.

Právě jsem dožehlila 20 advokátních košil a dalších mnoho kusů prádla (mimo jiné i nová oddílová trička pro můj kroužek neočkovaných a netestovaných dětí) a David napsal předžalobní výzvu, kterou pře chvilkou poslal – zatím e-mailem – pořadateli Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Chceme, aby MMF zveřejnil na svém webu text tohoto znění:

Omlouváme se návštěvníkům 55. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, že jsme v médiích uvedli, že náš systém zaručí, že v každém kinosále bude sedět jen ten, kdo prokazatelně není nemocný, a že do žádného sálu nebude vpuštěn nikdo bez pásky na ruce, která měla podle našich tvrzení zaručovat bezinfekčnost, a že z toho vyplynulo, že díky těmto opatřením festival proběhne bezpečně bez rizika nákazy onemocněním covid-19.


Toto tvrzení nebylo a není pravdivé ve vztahu k očkovaným ani ve vztahu k těm, kteří prodělali covid před stanovenou dobou a toto doložili pozitivním PCR testem. Tito lidé mohli být přenašeči (i bezpříznakovými) onemocnění covid-19.


Mrzí nás, že jsme tímto tvrzením a jeho rozšiřováním mohli způsobit vážné ohrožení zdraví a života účastníků, kteří důvěřovali tomu, že se na festivalu nepohybuje nikdo nemocný, a tudíž se domnívali, že se mohou uvolnit a pohybovat se svobodně. Je nám líto, že jsme tímto nezodpovědným prohlášením ohrozili dalších osoby, se kterými následně ti, kdo uvěřili v bezpečnost a bezinfekčnost festivalu, přišli do styku, aniž by se otestovali.

P. S: Omlouvám se za mírné prodlevy v textech. Musela jsem důkladně vysmýčit celý byt, protože se konečně můžeme díky dobrým lidem, kteří nám dovolí přebývat u nich doma, začít stěhovat. To pro mne znamená uklízet hodiny náš byt, aby se líbil kupcům. Díky tomu jsem objevila zcela nová zákoutí našeho 3+kk! Mějte se mnou trpělivost, kdybych třeba v následujících týdnech nestíhala. S tím vším a domácí výukou navrch to nebude holt vůbec snadný podzim.

%d bloggers like this: