Když jsem psala text o „petici“ poslanci Svobodovi, po kterém bychom měli žádat, aby petentům umožnil vstup na ARO a nakažení se slavným covidem, myslela jsem to samozřejmě v žertu, protože jsem si říkala, že už nemůže v tomto státě být nikdo tak praštěný a zoufalý současně, aby do toho se mnou šel a chtěl se doopravdy infikovat hrozivou nemocí. Ale přesto jste se ozvali, což mne těší, recese není nikdy dost, zvláště ne v této době.

Skutečnou petici podle zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním z toho podle mne nevytřískáme, ale to nám nemusí bránit poslat Svobodovi e-mail, ve kterém bychom žádali, aby nám tu jeho návštěvu špitálu domluvil, když už tím umí vyhrožovat.

Jeho e-mail je zde svobodab@psp.cz

Připomeňme si, co ten odéesácký gynekolog vlastně řekl:

Co mu na to napsat? Nejlépe bude, když to zformulujete sami. Co na srdci, to na jazyku. Já mu poslala e-mail tohoto znění:

Pane Svobodo,

reaguji na základě Vaší veřejné nabídky, že byste poslal „odpírače očkování“ do nemocnic bez roušky, aby se podívali na nakažené covidem. Nejsem si jistá, zda jsem odpírač vakcinace, jsem běžně naočkovaná, dokonce mám i nepovinné vakcíny (FSME Immun), ale protože se již víc než rok a půl modlím, abych se konečně nakazila covidem a měla na půl roku pokoj od covidových restrikcí a posléze abych mohla uplatňovat oprávněné požadavky ze získaných protilátek, říkám si, že Vaší velkorysosti a zájmu o nás SARS Cov-2 „nepolíbené“ využiju. Začínám se totiž silně obávat toho, co se přesně stane s neočkovanými lidmi, kteří se kvůli svému zdravotnímu stavu (kupř. odolnosti vůči nákaze na základě setkání se v minulosti s jinými koronaviry nebo možná krevní skupině 0) nemohou nakazit touto respirační chorobou. Nechci skončit špatně a obavy mám i o své krásné a chytré děti. Také kvůi nim se snažím covidem nakazit, ale vyhýb se mi jako čert kříži a všechny testy na protilátky mám stále negativní. 

Musíte proto pochopit, že mne Váš příslib, že zajistíte návštěvu nemocncýh s covidem v nemocnici hodně zaujal. Doufám, že při takové virové náloži moje imunita neodolá a že se konečně dočkám kýžené choroby. Pohledu na nemocné se nebojím, to v žádném případě. Co mne ale děsí jsou jiné vážné patogeny, se kterými se v nemocnici na infekčních odděleních lidé potýkají a setkávají. Proto žádám, abyste garantoval, že se skutečně potkám výhradně s lidmi, jež jsou v nemocnici jen a pouze kvůli covid a že nebudu ohrožena jinými viry či nebezpečnými bakteriemi.

Děkuji, že se snažíte, abychom my, neočkovaní a zdraví, kterým se dosud nedařilo se všemi možnými prostředky nakazit, dostali šanci být aspoň na chvíli rovni očkovaným v právech a svobodách a abychom tak získali, byť dočasně, status lidské bytosti.

S upřímným pozdravem a přáním mnoha sil a bystré mysli, Mgr. vendula Zahumenská, Ph. D., právnička

%d bloggers like this: