Málokdo byl od počátku tak pevný ve svých názorech jako Mojmír Hampl, bývalý guvernér ČNB. Spolu se svým „kolegou“ Zdeňkem Tůmou napsali již 19. 3. 2020 článek s názvem „Bývalí šéfové ČNB Tůma a Hampl: necháme v zájmu ochrany života umřít celou českou ekonomiku?“ Samozřejmě za tento troufalý a nemístný názor schytali obrovskou kritiku.

Mojmír Hampl ve svém snažení neustává. Jakkoli jsou jeho názory chmurné (a podle nás pravdivé), člověku je tak nějak lépe, když vidí, že ještě pořád žijí lidé, kteří se slepě nepodvolí, umí používat rozum a nechtějí „snadná“ řešení a nevěří hloupým heslům těch, kdo chtějí lidem jen škodit.

Doporučujeme všem k přečtení web pana Mojmíra Hampla.

Máme naštěstí více takových, kteří by uměli národ vést v těžkých dobách. Dnes již mnoho občanů zná názory pana Žaloudíka a souzní s nimi. Mnoho jiných lékařů, jako třeba viroložka Hana Zelená, našlo odvahu a i když nikdy dříve nevystupovali veřejně, dnes cítí svoji morální povinnost zastat se pravdy a postavit se za to, aby jsme se nedostali do jakéhosi nového normálu, který byl trefně nastíněn v mimořádně nekvalitním filmu Nákaza z roku 2011. Bohužel tento podivný film dnes prožíváme. Strach, nelogičnost a chaotičnost v jednání vlád, čekání na vakcínu, identifikační náramky pro očkované, WHO jako spasitel světa.

Nerozumíme tomu, proč se takovou odvahou nesetkáváme na soudech. Soudci jakoby zapomněli, co je jejich úkolem. Řeší pouze to, aby nepřišli o peníze. Jsou odtrženi od reality a nezajímají se o to, jak se žije běžnému člověku. Ani po půl roce se občané nedomohli přezkumu ministerských opatření, na jejichž nezákonnost už upozorňují i jiní právníci než jen my. Stačí se podívat na web uznávaného odborníka Jana Wintra nebo si přečíst glosu advokáta Zdeňka Koudelky.

%d bloggers like this: