S obrovským zděšením jsem si poslechla záznam z Výboru pro zdravotnictví. Kromě obvyklých nářků, že jsou všichni v nemocnici tak strašně překvapení, že na ARO odděleních umírají pacienti v průměrné věku 80 let, že jsou všichni tak vyčerpaní z toho, že dělají svoji práci (co tedy dělali doteď?), jsem se dozvěděla, co jsem fakt vědět nechtěla. Už včera jsem podlehla panice z toho, jak s námi vláda a zdravotníci jednají. Tlak na to, že vás neošetří, jestliže to budete potřebovat, je enormní. Přiznám se, že jsem se začala bát, protože proti takové mašinerii se nedá bojovat, nestojí-li za lidmi soudy a nefunguje-li právní stát. Nakonec jsem dospěla k závěru, že je to velká příležitost potrénovat smíření se se smrtí. Prostě jsou věci, které nemáme ve svých rukou a které neovlivníme.

Výbor sledovala i ČT a zaujalo ji, že Blatný řekl, že chce projednat zákaz na proplácení neakutních zákroků pojišťovnami. Kde ten zvláštní právně nevzdělaný ministr bere k něčemu takovému pravomoc, to nevíme. Jestli se za občany postaví soudy, to netušíme. Opravdu to ještě někomu přijde normální? Mimochodem, nejsou ta lůžka obsazena jako každý leden proto, že tu holt máme chřipkovou sezónu? Ledaže by virus chřipky zmizel tím, že se netestuje, to by pak byl zajímavý způsob, jak naložit s covidem.

Pane Blatný, to je trest za to, že jsou lidi vzpurní? Je to výhružka, aby se podvolili a nechali se očkovat? Víte, měla bych lepší návrh: ať pojišťovny přestanou vyhazovat peníze na to, aby dávali každému lékaři 350,- Kč za jeden provedený antigenní test. Ať se přestanou vyhazovat desetitisíce denně za každé jedno kovidí lůžko. Ať se přestanou dělat neprůkazné PCR testy a ať se jasně prokáže, kdo měl zájem na tom, aby se za ně utratily miliardy. Ať ti, kdo to celé spískali, jdou do vězení.

JEDINÁ PRÁVNÍ RADA: KAŽDÝ, KOMU JE ODMÍTNUTA PÉČE, MUSÍ ŽALOVAT LÉKAŘE NEBO NEMOCNICI, PODAT NA NĚ STÍŽNOST A PŘÍPADNĚ TRESTNÍ OZNÁMENÍ.

Odkaz na video ČT od cca 3:59.

Já samozřejmě nevím, jak to je nebo není. Občané nemají možnost zjistit, jak to doopravdy ve zdravotnictví chodí. Nevím, proč jsou pacienti zanedbávaní a proč jim není poskytnuta včasná léčba a čeká se, až se zhorší tak, až se dostanou na plicní ventilaci, která je spíše škodlivá než nápomocna. Nevím, proč je lidem vyhrožováno, že nebudou ošetřeni. Nevím, proč konečně není zahájena paliativní léčba u pacientů, kteří jsou naprosto neperspektivní a proč není poskytnuta péče těm, kdo mají jiná onemocnění a naopak jsou perspektivní. Nevím, proč jsou v nemocnicích hospitalizováni lidi bez příznaků nebo s mírnými příznaky. Nevím, proč mají nemocnice tak nehorázné příplatky za covidová lůžka. nevím, proč se testuje a miliardy tečou z rozpočtu, namísto toho, aby se chránili zranitelní třeba tím, že se jim konečně dají skutečně efektivní pomůcky a třeba se jim zajistí nákup u Rohlíku. Nevím, proč na Výboru pro zdravotnictví nemluví ti, kdo mají jiný názor. Nevím, kde berou někteří lékaři drzost k tomu, aby se chovali tak, jak se chovají. Nevím, proč tenhle cirkus musím platit já sama a jiní podnikatelé. Nevím, proč není vysvětleno, jak je možné, že třeba Bohunice ošetřují o tisíce lidí míň. Nevím, kdo stanovil, že jen lidi s pozitivním testem mají nějakou hodnotu. Nevím, kdo mi přikazuje tyhle nesmysly respektovat.

Mrzí mě, že se lékařům nedá věřit, protože jste současně lapeni do pasti – nemáte jinou možnost, než se jim svěřit, když vás trápí zdraví. Zneužívat této závislosti je neodpustitelné.

Využití lůžkového fondu FN Bohunice v roce 2017 a 2020. Tohle je prostě potřeba nějak rozumně vysvětlit. A ne jen tím, že jsou tam covid pacienti. To není žádné vysvětlení.

Neuvěřitelné upřednostňování pacientů s covid + pokračuje. Jediná možnost, jak to řešit, je žalovat nemocnice a lékaře. Každý, komu byla odepřena lékařská péče (a to dokonce taková, která rozhodně není odkladná a není zanedbatelná). Žalujte nemocnice za neposkytování včasné léčby covid a žalujte je za to, že vám neposkytují péči, kterou mají povinnost poskytovat. Tohle si vážně nesmí nikdo dovolit.

Jestli chcete vědět, jak smýšlí zdravotníci, poslechněte si to. Vyhrožování tím, že neošetří někoho po autonehodě, napadání soukromých zařízení za to, že si dovolují operovat. Člověku se vážně rozklepou ruce a kolena a modlí se víc než dřív, aby se nikdo z jeho blízkých nedostal do blízkosti bílých plášťů, smýšlí-li takto o lidech.

Jedna žena, nějaká doktorka Procházková, od 1:39.00 se s velkým nasazením bije za to, aby po lidech šli policajti a pokutovali je. Jak je možný, že lidi měli na Silvestra ohňostroje, ptá se tím správným zápalem? Co si to dovolují? Policajti by konečně měli nejenom upozorňovat. Jsme snad tak slabí? A dává za příklad Německo, kde údajně policajti vyhánějí lidi ze sjezdovek. To vážně, vážně zaznělo.

%d bloggers like this: