Jistě si všichni dobře pamatujete, že covid pochází ze zvířecí říše. Proto jsou mimořádně směšné zkazky „expertů“ o tom, jak dojde plošným očkováním k jeho eradikaci. Často je pak naprosto pomýleně srovnáván s černými neštovicemi, které se očkováním vymýtit podařilo. Jenže: pravé neštovice jsou pouze lidským virem. Koronavirus je zoonóza. Proto je jedinou možností, jak se viru zbavit, buď naočkovat všechna zvířata, která mohou být rezervoárem a ve kterým může virus mutovat do nepředstavitelného zabijáka, nebo je prostě a jednoduše vybít.

Maďar k tomu říká:

Zoonózy (resp. antropozoonózy) jsou často obecně horší než výlučně lidské infekce – jejich eradikace je prakticky nemožná, mají tendenci k mutacím, způsobují značné lidské i hospodářské ztráty a nezřídka poškozují lidský organizmus více než zvířecí (alespoň pokud jde o některé druhy).

Státní zdravotní ústav píše:

V textu jsou shrnuty zásadní obecné předpoklady eradikace a eliminace infekčních nemocí a je uvažováno, zda se
dají aplikovat a naplnit u nákazy Covid-19. Je shrnuto, že Covid -19 tyto podmínky s největší pravděpodobností splnit
nemůže a s eradikací nelze počítat.

Je evidentní, že ebz radikálního zásahu do zvířecího světa se covidu nezbavíme. Se zbytečným zabíjením milionů zvířecích bytostí už ale máme dost zkušeností. Vzpomeňte na jiné „děsivé“ choroby (s odstupem času si myslím, že většina z nich nebyla tak vážná a že měla jen udržovat napětí mezi lidmi, živě si pamatuju lidi, kteří skutečně přestali kvůli BSE jíst hovězí a v masnách býval nápis: naše maso je z býků, nikoliv z krav):

Veterináři rozhodli, že se vybije veškerá drůbež v okruhu tří kilometrů od ohnisek ptačí chřipky na jižní Moravě. S vybíjením pomůže i armáda. Vedle drobných chovů půjde i o reprodukční chov kachen, kde je 6000 ptáků. Zničit se v něm také bude muset 60 tisíc násadových vajec. O kolik kusů drůbeže celkem půjde, se zatím přesně neví. Utrácení začne v pátek, oznámil na briefingu ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS) Zbyněk Semerád. Ptačí chřipka se do Česka dostala zhruba po deseti letech, je i ve většině evropských států. V Česku jsou zatím potvrzena tři ohniska na jižní Moravě.

Pro vybíjení drůbeže se zjevně hodí stejná výzbroj jako pro pohřbívání mrtvol v jihovýchodní Asii nebo Brazílii (mimochodem, používají i u nás hrobníci skafandry, nevíte náhodou? Nebo v pohodě kouří a svačí, když nakládají mrtvolu s pozitivním testem?)

Zdroj: Novinky.cz

Průběžně se bojuje rovněž s prasečím morem:

Epidemie prasečího moru se z Číny šíří do Vietnamu a dalších zemí jihovýchodní Asie. Jen Čína bude podle odhadů muset vybít až 200 milionů zvířat a vepřové tam podraží až o 70 procent. Ceny vepřového rostou i v Česku.

A jak je to se zvířaty a covidem? No evidentně hotová katastrofa!

Nejdříve si připomeňme slavné dánské norky:

Dánsko vybije celou svou populaci norků čítající až 17 milionů zvířat. Objevila se u nich mutace koronaviru, která se přenesla i na lidi a vykazuje menší citlivost na protilátky. To by mohlo snížit účinnost budoucích vakcín, řekla dnes na tiskové konferenci podle agentury Reuters dánská premiérka Mette Frederiksenová.

Pak se vydáme za vědci do Utrechtu:

Onemocnění covid-19 se běžně vyskytuje také u psů a koček, kteří sdílejí domácnost s nakaženými lidmi. Zjistila to studie univerzity v nizozemském Utrechtu, při níž vědci otestovali 310 domácích zvířat z téměř 200 domácností. Šest koček a psů mělo pozitivní výsledky PCR testů, dalších 54 zvířat mělo v těle protilátky. K podobným závěrům došli při svém bádání i Kanaďané, informoval server BBC.

A zapomenout nesmíme na ukýchaného levharta se San Diega:

Nenaočkovaný samec levharta sněžného žijící v zoologické zahradě v kalifornském San Diegu se nakazil koronavirem, informovala v sobotu agentura AP. Ošetřovatelé devítiletého levharta jménem Ramil si ve čtvrtek všimli, že má kašel a příznaky rýmy. 

Pamětníci mého a staršího věku si jistě vzpomenou na plošnou vakcinaci lišek (ona se tedy provádí průběžně dál, ale už z toho není takové haló), která přispěla k tomu, že se ČR honosí označením vzteklinyprostá země. Školním rozhlasem jsme tehdy byli varováni, abychom v lese nesahali na návnady ve tvaru stromečku. Kdyby to vláda myslela se záchranou ohrožených vážně, evidentně by úspěšnou akci zopakovala a bylo by konečně po problému.

Pro hnidopichy: článek je míněn sarkasticky, nicméně se samozřejmě snažím poukázat na absurdnost toho všeho.

%d bloggers like this: