Musím asi dělat něco špatně, protože evidentěn formuluju myšlenky jako Tatar, prostě nesrozumitelně, jinak by mi totiž nemohl přijít e-mail od Volný blok, kde se píše, že prý máme „společný cíl“ (jo, jestli nechcete, aby se komunikace se mnou dostala ven, tak mi holt nepište, všechno vyžvaním).

Přečetla jsem si pečlivě program Volný blok a jsem si jistá, že nemáme stejný cíl. Radši to tedy píšu explicitně, kdyby to ještě pořád nebylo z mých názorů zřejmé.

Nicméně jsem pořád přesvědčena, že Volný blok má co nabídnout řadě lidí a má svoje místo pod sluncem. Jen mne do toho, prosím, nijak nezatahujte.

Program na webu Volný blok je soubor několika strohých vět. Většina z nich mne docela děsí. V těchto volbách nejde JEN o nějaký přitroublý covid, pokud přece chci volit, musím si být jista, že strana, které to hodím, sdílí obecně můj světonázor, v různých oblastech. Proto by podle mne měli voliči přemýšlet, zda jim opravdu sedne třeba toto (ony jsou to líbivé fráze, ale přesto je třeba se ptát, jak konkrétně to bude naplněno, protože variant řešení je mnoho a ne každá je humánní a souladná s lidskými právy, jež jsou univerzální):

  • Vystoupíme z NATO.
  • Jsme ekologové, ne ekoteroristé. Žádný „Green Deal“!
  • Zastavíme nelegální migraci. Zpřísníme podmínky pro přijímání legálních migrantů.
  • Zrušíme kraje.
  • Rodiče jsou žena-matka a muž-otec. Vychovávají děti a zodpovídají za ně.
  • Budeme důrazně varovat před důsledky výchovy dětí stejnopohlavními páry a důsledky surogátního mateřství pro děti.
  • Zavedeme jednotné osnovy pro základní školy.

Omlouvám se, pokud na sránkách Volný blok vidíte podrobnější rozbor a já jsem tele a nemůžu to najít, abych si přečetla, co tato hesla znamenají konkrétně.

Pokud vám výše uvedené myšlenky konvenují, pak je samozřejmě nejlepší volbou dát hlas právě Volný blok. Pokud ne, je třeba hledat dál. Já sama k volbám nepůjdu z řady důvodů (nechodím již několik let, kdy jsem si stanovila sama pro sebe kritéria). Kdybych ale šla, zajímala bych se detailně o program každé strany.

Edit:

Byla jsem upozorněna, že na webu Volný blok je ještě jakýsi mišmaš ozančený jako „Náměty členů a sympatizantů k ideové konferenci“. To jsem tedy opravdu nepovažovala z program, a doufám, že to ani program není. Pobavil mne tento bod:

Zavedeme psychotesty: Pro politiky a státní úředníky s rozhodovací pravomoci, jak volené, tak i jmenované. Musí existovat rozumná záruka, že moc nedostanou osoby, které by v praxi představovaly spíše riziko než přínos. Proto všechny tyto osoby musí před nástupem do své funkce absolvovat psychotesty sestavené komisí odborníků. Co k tomu VOLNÝ blok vede? Pokud se ve společnosti začíná projevovat ústup zdravého rozumu, pokud nastává kolektivní stav zmatení, pokud se projevuje neschopnost rozlišovat mezi realitou a pseudorealitou, je to varovný signál, že se společnost dostala pod rozhodující vliv lidí s nebezpečnými poruchami osobnosti. A takoví lidé prostě nemohou dostávat výkonnou moc.

Jsou si politikvoé z Volný blok jisti, že by obstáli? Já tedy nevím, sama bych se docela bála, protože kdo z nás je normální?

Ale musím uznat, že tohle je kuriózní:

V programu se píše, že VB zruší kraje. V námětech se píše, že zruší ministerstvo pro místní rozvoj a jeho roli zčásti převezmou kraje. To jako ty zrušené kraje? Nebo nějaké nové?

Za a

%d bloggers like this: