Před Vánocemi jsem říkala Davidovi, že bychom měli opatřit pár respirátorů, abychom mohli dětem koupit chleba, mlíko a vajíčka. Sledovali jsme, že blázni v Rakousku přišli s nápadem, že virus, asi tu novou strašidelnou mutaci, víme, zastaví jedině respirátor FFP2 a vyšší. Bylo nám nad slunce jasné, že v lednu tento nový výstřelek módy dorazí i k nám a že ti naši kluci ušatí plešatí to hned s nadšením převezmou a přinutí lidi pod hrozbou pokuty ve výši až 3 000 000,- Kč, aby chodili po světě v této zajímavé „ochranné pomůcce“. Naštěstí v krámě nepoznají, jestli tu blbost nosíte v batohu tři měsíce a používáte to na střídačku s ostatními členy domácnosti, prostě to popadnete, mírně zašedlé přiložíte na obličej a všichni budou spokojeni, jak efektivně bojujeme s nejhorším virem všech dob, takže nás to snad finančně nepoloží. Když by se tomu nekvalitnímu kšuntu za spoustu peněz náhodou odtrhly gumičky, máme doma sešívačku a jede se dál.

Vláda přiznává: roušky jsou k ničemu

Těší nás na celém absurdním divadle jedno: vláda konečně přiznává, že roušky jsou všem k užitku jako žábě kudrlinka. Je to důležitá informace pro soudy, potvrzují se totiž naše dosavadní argumenty, že ministři zdravotnictví, ani jeden z nich, absolutně netušili, co činí, když nám nařídili zahalit si obličeje. Neměli žádná data, žádné informace, nic. jen prachsprostě zneužívají svoji pravomoc podpořenou silou policie.

Opatření by podpořil ministr zdravotnictví Jan Blatný. „Povinné nošení respirátorů by z epidemického hlediska bylo velmi prospěšné. Zejména v místech se zvýšeným rizikem, jako je veřejná doprava,“ uvedl Blatný. Obyčejné roušky či šály podle něj nemají takový efekt jako respirátory třídy FFP2. 

Zajímá nás, jak vláda odůvodní ty respirátory a jak vysvětlí nefunkčnost roušek (které přitom dokázaly zázrak: nemáme letos ani jeden případ chřipky). To, že stejně postupují hlupáci v Německu a Rakousku není tak úplně dostačující, aby to mohlo obstát u soudního přezkumu, ačkoli podle médií je argumentace Německa doslova neprůstřelná.

Německo však kvůli vysoké ceně respirátorů umožní obyvatelům i nošení chirurgických roušek. Tamní vláda tím chce zabránit tomu, aby lidé nosili roušky ušité doma, protože se obává, že nejsou schopny zabránit šíření nových mutací viru.

Takové zdůvodnění je každopádně totálně nejvíc. Nejvíc cokoli, to si dosaďte. Jednorázové ústenky, jež mají po stranách fuky, kterými by prolezla i myš, rozhodně a bez diskuse MUSÍ bránit líp než ty bavlněné, to je jasné každému správnému covidovému nadšenci (těm, kdo používají hlavu to sice ta k zřejmé není, ale připusťme, že asi nevíme tolik, kolik středoškolák Hamáček, který zná tajnou antivirovou složku čínských ústenek). Nicméně to pořád nevysvětluje, proč tedy byly dosud ty domácí výrobky lidem nuceny, když vlastně nefungují a proč pro ochranu těch nebohých zranitelných vláda nepřijala efektivní opatření už v září, když to bylo tak jednoduché? Nestojí snad každičký život za respirátor? To je závažná otázka.

Doteď jsme svorně věřili, že svatý hadr nás všechny chrání. Vláda nám slibovala, že stačí ten zázračný život zachraňující prostředek nosit a pak bude všecko fajn, všude se budou pást růžoví jednorožci kakající duhu. Jak jen byly pranýřovaní demonstranti, kteří s troufli postavit lidská práva a svobodu nad roušku ušitou českou švadlenou! Jak to, že jsme se museli dozvědět krutou pravdu, když už zbývalo vydržet to jen finálních „14 dní“ a virus by se odebral do věčných lovišť?

Musíme naprosto přesně vědět, proč starý virus domácí rouškou neprolezl, virus chřipky se jí vysloveně bojí a jen díky tomu hadříku letos nezískal ani jediného chorého. Nový zmutovaný virus asi musel někdo vyprat v pračce na 90 stupňů, jinak si to nedovedu vysvětlit. Musel se totiž hrozně scvrknout, protože teď už mu hand made rouška nebrání v tom, aby nás všechny zákeřně napadl a pozabíjel. Nebo že by už nelétal sem a tam s těmi děsivými kapénkami, ale lezl všude jen tak sám o sobě? Dostal snad ten mutant vlastní rozum? Dobude planetu Zemi? Brrr, myslím, že je to v pravdě námět pro horor.

Respirátory „ohroženým“, kteří o to stojí

Když už naše vláda expertů špekuluje nad respirátory, měla by raději všem z tzv. ohrožené skupiny, kteří o nějakou ochranu ještě stojí, zajistit doopravdy funkční respirátory nebo nano roušky, a to zadarmo a v potřebném množství, aby je mohli bezpečně používat jako osobní ochranné prostředky tam, kde by uznali za vhodné. A ano, měly by mít výdechový ventil, aby se těm, kdo jsou už tak docela nemocní, aspoň trochu líp dýchalo. Rozhodně by si přes respirátor nikdo neměl dávat ještě roušku nebo šátek, jak to doporučoval na jaře génius Prymula. To je kapitální békovina.

Kéž by tato vláda konečně za ten rok, kdy mučí celý národ, udělala něco pro ty, kdo to potřebují!

Nové žaloby díky respirátorům

Je samozřejmě naprostá blbost, aby stát milostivě „dovolil“ lidem vycházet z domů a dokonce nakupovat potraviny jen tehdy, když budou utrácet peníze za respirátory. Pokud něco takového chce, musí lidem zajistit přístup k respirátorům zadarmo, a to v takovém počtu, aby se mohly používat podle předepsaných pravidel. Pokud by si vláda troufla použitím respirátoru podmínit přístup k základnímu vzdělání nebo dokonce ke zdravotní péči, je to už naprosto absurdní krok, který, jak doufáme, musí příčetný soudce zrušit. „Pánové nahoře“ si zřejmě vůbec neuvědomují, že mnozí lidé v naší dříve krásné zemi už melou z posledního. Že prostě nemají peníze ani na nájem a že právě tyto lidi stát nutí k tomu, aby živili poslance, ministry, senátory a soudce, policajty a úředníky, kteří toto mučení dovolují, vynucují a schvalují. Vzpamatujte se, laskavě, vy všichni, kdo rozhodujete o nás, o lidech.

Proti novému útlaku, se kterým vláda hodlá přijít, je nezbytně nutné se bránit, a to masivně. Jak jsem vždycky bývala klidný a loajální občan, nyní si s hrůzou uvědomuji, že bych se nebránila revoluci. Bohužel ale vím, že rázné změny pořádků nikdy nevedly k dobrým výsledkům, takže se stále víc a víc obávám toho, co špatného tohle řádění nám všem přinese.

%d bloggers like this: