Sakrabuřt, říkám si, covid zmizel do věčných lovišť stejně jako jeho brácha SARS z počátku 21. století, nahradil ho jakýsi neschopný omikron, a já jsem ani neměla za ty dva roky v celé široké rodině možnost znát aspoň jednoho pozitivně testovaného člověk. Nechápu to. Že jsme se my čtyři nenakazili, to se ještě dá pochopit. Prostě dobrá karma. Ale naši rodiče, sourozenci, jejich děti? No to mne podržte. Beru to jako zásadní nespravedlnost. To jako má vesmír něco proti mě osobně?

Na Novinkách dnes vyšlo několik děsivý zpráv. Jedna z nich má titulek „Dobrá zpráva o omikronu: Už se nám tu nikdo nedusí, říká izraelský lékař“. Jak vidno, po celém světě se šíří báchorka, že covid je už cajk, že je konec, zazvonil zvonec. Asi je konečně společnost a ekonomika dost zdecimovaná, aby se mohlo přistoupit k dalšímu dějství. Skvěle.

Mnohem horší je pak zpráva ze Španělska: „Španělsko zvažuje, že bude ke covidu-19 přistupovat jako k jiným chorobám“. Znamená to přesně to, čeho jsem se dva roky bála a o čem jsem už psala. Nevypořádáme se s ničím, řekneme, že jsme chránili, všechno bylo fajn a veškeré hrůzy, co budou následovat, jsou následkem covidu, kterému nešlo čelit jinak…. nad lidstvem bude viset hrozba dalšího psychedelického boje s epidemií. To všechno jenom proto, že jsme jako lidé zásadně zklamali.

Co si z této informace máme přesně vzít? Že skutečně došlo ke koordinovanému teroru ze strany vlád, falešně se hlásili nakažení, falešně se informovalo? Že konečně po dvou letech, jak ostatně říkali „ti nahoře“ už na počátku pandemie, bylo zlé dílo dokonáno a teď už nebude o covidu v médiích ani tečka? Bude se psát o čem? O bídě, hladu, depresích, zmaru, konci práv a svobod člověka a občana?

Nejásejte, nic se nezlepšuje, nic se nemění, respektive pouze k horšímu…

Tohle nesmíme dovolit. Nezapomeňte nikdy, co vlády a lidé udělali, jak se chovali. Buďte bdělí a stateční. Musíme pokračovat dál, protože covid byl vážně jen takový směšný předkrm.

%d bloggers like this: