Dostala jsem od jedné čtenářky blogu (děkuji!) odkaz na článek v Die Welt. Jde o rozhovor s jedním německým soudcem, který stejně jako já v lednu 2020 sledoval s obavami Činu a kupoval respirátory, když se většina ostatních smála a nic neřešila. Pak ale začal přemýšlet a věci do sebe ne a ne zapadnout. Nakonec se dostal k „odboji“.

Rozhovor stojí za to, doporučuju, i když to stojí námahu a čas. Jestli můj blog občas čte někdo ze soudců nebo jiní právníci, přečtete si tento text pečlivě – s google překladačem to jde trochu jak psovi pastva, ale jde to! Jestli by byl někdo ochoten to z němčiny přeložit a dodat, budu vděčná.

Zajímavé počtení to bude i pro ty, kdo vzývají Německo jako svatou krávu a myslí si, že u nás „za všechno může Babiš“. Je to vážně blbost. Když si čtete rozhovor, netušíte, zde se mluví o Česku nebo Německu. všude je to stejně k pláči.

Kdy my se dočkáme nějakého soudce, který bude aspoň spravedlivě rozhodovat? Opravdu nepožadujeme, abyste psali a podávali žaloby a ústavní stížnosti, to zastaneme my z advokátního fochu, ale vy aspoň rozhodujte tak, aby právní stát a demokracie přežily!

Protože je celý text jen pro předplatitele, dovoluji si zveřejnit PDF ke stažení.

%d bloggers like this: