Dobře, dobře, nakonec, po roce a půl boje, musím uznat, že měli vážně pravdu příznivci coviud, neb já doopravdy nemám dostatečnou mozkouvou ani intelektuální kapacitu, abych covid chápala. Došlo mi to po dnešním vyjádření Vojtěcha:

„Podle současných dat nepředpokládáme, že bychom v testování v žádném z krajů pokračovali po 9. září. Mimořádné opatření, které bylo vydáno se zkonzumuje 10. září, do kdy je účinné, a tím pádem bude automaticky zrušeno a zatím nebudeme vydávat žádné nové opatření týkající se testování ve školách,“ uvedl Vojtěch. (Chybu novináře ve shodě podmětu s přísudkem jsem opravila, pozn. aut.)

Přitom včera ten pán říkal:

„Očekával jsem, že se situace může po prázdninách zhoršit. Neříkám, že je to jenom otázka návratu dětí do školy, ale obecně otázka návratu společnosti do nějakého normálního režimu, větší mobilita lidí,“ uvedl Vojtěch. Podle něj se zatím nárůst počtu případů neprojevuje výrazně závažnými klinickým průběhem onemocnění, byť i v nemocnicích pacientů přibylo.

Vojtěch v rámci 24 hodin řekl, že ve školách je situace nadmíru výtečná a testování, ono základní síto, jak o tomto nesmyslu smýšlí soudci NSS, není třeba. Přitom se ale doopravdy zhoršuje epidemie, a je to vina nejenom návratu dětí do škol, ale i jakéhosi návratu společnosti kamsi. Já sama tomu moc nerozumím, nemám, řekla bych jako většina pracujících, nějaký běžný a letní režim (a pokud bych ho měla, o prázdninách bych mnohem víc rajzovala než v pracovním procesu).

Tímto uznávám, že nejsem hodna toho, abych se k situaci vyjadřovala, protože nechápu, že mohou být pravdivá dvě vzájemně se vylučující tvrzení současně. Omlouvám se, že jsem vás rok balamutila a že jsem se vyjadřovala. Přenechám to bystřejším hlavám, které tvrzení našeho ministra chápou.

P: S. Mrkněte k východním sousedům, budou očkovat děti od pěti let. Hurá! A pak k jižním, kteří chystají lockdowny pro neočkované. U nás se zatím píše o tom, že bezinfekční není nikdo a rovněž tak si nikdo nemůže být jist životem a smrtí. Nerozumím prostě vůbec ničemu. Očkování je nanic, a proto budeme očkovat malinké děti. Očkovaní jsou infekční, a proto mají výjimky oproti neočkovaným, kteří jsou rovněž infekční. Sorry. Jdu radši k plotně, kam patřím.

%d bloggers like this: