Před pár dny proběhla médii smršť podivných informací. Podle novinářských lhářů prý už není možné jít do hospody na čestné prohlášení o testu z práce nebo podle některých vostřejších dokonce ani na samotest. Prý se máme všichni podílet na zisku laboratoří a nechávat se kontrolovat „odborně“. Existuje ale mimořádné opatření, které nám něco tak dementního nařizuje, nebo žijeme už definitivně v diktatuře? Já ho nenašla, ale můžu samozřejmě udělat chybu. Všechno údajně vychází z naprosto svévolného výkladu toho stávajícího opatření. To mě tak štve, tahleta nespravedlnost, teror a naprostý úpadek právního státu.

Zdůrazňuju na tomto místě, že jsem prošla:

a) úřední desku ministerstva, kde MUSÍ být všechna účinná opatření zveřejněna;

b) stránky ministerstva věnované koronaviru – podstránku označenou „Mimořádná a ochranná opatření“;

c) Covid Portál – podstránku“Aktuální opatření/Podmínky vstupu do provozoven služeb“.

Na úřední desce jsem nenašla „novelizaci“ původního opatření, která by vyloučila možnost prokázat se čestným prohlášením.

Na Covid Portálu se píše pod nadpisem „Podmínky vstupu do provozoven služeb“

Ministerstvo se snaží argumentovat bizarně – čestné prohlášení prý stačilo jen do doby, dokud bylo povinné testování v práci, byť prováděné laickou osobou, stanoveno mimořádným opatřením. Znamená to snad, že jakmile bylo ono mimořádné opatření zrušeno a NAPROSTO TOTOŽNÉ testování laickou osobou probíhá dobrovolně, úplně se podle ministerských blbečků změnil význam testů a najednou nejde jejich výsledek nikde jinde použít? To jako vážně?

Tohle volá po žalobě (a taky už ji sakra hned píšu – to mám program na sobotní dopoledne, viďte)! Je to zase další odporná lež a další drzý výmysl, svévole a buzerace. Jestliže se zaměstnanci testují v práci „dobrovolně“ (tedy na příkaz svého otrokáře), musí být zcela logicky jejich testy uznávány. Nezměnilo se totiž zhola nic, krom toho, že už nemáme prakticky žádné nemocné osoby a ve špitálech mají prázdná slavná „covidária“. Nic jiného nedává absolutně žádný smysl. Ledaže by ministerstvo přiznalo, že celou tu šaškárnu s laickým testováním nařídilo zbytečně a tyhle testy jsou k ničemu a úplně stejně zbytečně bude šikanovat děti v září při návratu do školních škamen.

P. S.: Tím „nebo nic“ v nadpisu jsem mínila, že na to všichni normální proozovatelé kašlou. Kde by po vás test vyžadovali, nezaslouží si, abyste u nich nechali jedinou korunu. Myslím, že by bylo fajn se s takovými lidmi nestýkat, stejně jako by bylo úžasné, kdyby se konečně normální lidi přestali bavit s novináři a vytvořili vlastní informační platformy. Nechápu, že někdo může s „žurnalistou“ ztratit jediné slovíčko krom „Trhni si.“.

%d bloggers like this: