S tím, jak se stále apeluje na očkování proti koronaviru pokud možno u všech členů společnosti, protože to přece děláte pro ty nebohé, kteří se očkovat nemohou, i když by o to strašně stáli, je velmi důležité sledovat další vyjádření „odborníků“.

Mnozí občané se ještě pořád domnívají, že očkování prostě všechno spraví, zázračně vyřeší a je to jediná možnost, jak žít jako dřív. Ve skutečnosti je tohle pěkná blbost. Očkování totiž vůbec, ale vůbec nebrání tomu, aby byl člověk infekční. Jen to může v některých případech napomoci, aby průběh nemoci nebyl těžký (což by ostatně docela dobře splnila i včasná léčba, která ale ze záhadných důvodů v ČR zrovna zdárně neprobíhá a pacienti se nechávají doma až do chvíle, než jsou na umření).

Pokud má snad někdo dojem, že očkování něco vyřeší, může si přečíst další excelentní doporučení České vakcinologické společnosti:

„Pro očkované osoby prozatím platí stejná přijatá protiepidemická opatření (celostátní či regionální) jako pro osoby neočkované. Do získání údajů o účinnosti vakcinace v prevenci asymptomatické infekce a v prevenci přenosu infekce nejsou očkované osoby zbaveny povinnosti karantény po kontaktu s COVID-19 pozitivní osobou. V případě, že očkovaná osoba bude vykazovat příznaky onemocnění COVID-19, doporučuje se provést PCR test a dále postupovat podle výsledku a platných algoritmů. V případě pozitivity bude nařízena izolace.

Očkování nebrání infekci, to už by si měl uvědomit každý. Může mít smysl, pokud by bylo skutečně efektivní a bezpečné, u těch, u kterých může mít covid těžký průběh a nyní již poměrně přesně, podle vyjádření řady lékařů, víme, kdo touto skupinou je. Ostatní se mohou klidně nechat vesele „promořit“, pokud už stejně nebyli skoro všichni s virem v kontaktu a nemají připravenu buněčnou imunitu. Očkování zranitelných v kombinaci s cílenými opatřeními a se skutečně včasnou léčbou těch, u kterých by se případně covid projevil o něco hůř, je řešením, které musí všem stačit. Víc už vážně nemá právo nikdo, ani ten nejzranitelnější člen společnosti, po ostatních požadovat, jde-li to už jen a přímo na úkor žití nás všech.

Evidentně to ale nestačí vládě a jejím epidemiologům a vakcinologům a datovým vědcům. Touha po moci je holt silná a diktátorský styl vládnutí je mnohem lepší než nějaká hloupá demokracie a „ty naše lidský práva“. Jestliže se lidé budou nadále podvolovat, nedojde nikdy k nějakému „návratu k normálu“. Jediným řešením je vzít rozum do hrsti a začít se chovat jako racionálně uvažující bytosti.

%d bloggers like this: