Když někomu vykládám, že má být opatrný, je-li držitelem pozitivního testu na covid, setkávám se tu a tam s pozdviženým obočím, za kterým se skrývá zhruba tento myšlenkový pochod: „Ježišmarjá, ta to ale přehání!“ Každý svého štěstí strůjcem říkám si, ale přesto vás upozorním na článek na České justici, který pojednává o aktivitách státních zástupců ohledně trestného činu šíření nakažlivé nemoci a čerpá ze Zprávy o činnosti Nejvyšší státní zastupitelství.

Zpráva o činnosti za rok 2020 dostupná zde.

Na České justici se píše:

„Pro rok 2020 byl charakteristický zvýšený výskyt trestných činů šíření nakažlivé lidské nemoci podle § 152 trestního zákoníku a šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti podle § 153 trestního zákoníku v důsledku epidemie COVID-19,“ stojí ve zprávě NSZ.

Abyste pochopili, jak moc zmagoření státní zástupci jsou (a že fakt nemá cenu podávat trestní oznámení na Flegra, Hořejšího, Smejkala a jiné existence, které šíří děs a hrůzu a lži mezi lidmi), musíte si přečíst tuto větu:

 „Pandemie COVID-19 způsobila celosvětovou zdravotní krizi – mimořádnou událost v oblasti veřejného zdraví – odlišnou od jakékoliv jiné za více než století. Tato bezprecedentní situace ve světě, způsobená bojem proti pandemii, představuje pro orgány veřejné žaloby bezprecedentní výzvy, klade náročné požadavky na práci státních zástupců a na jejich odpovědnost.“

Co nám napsali státní zástupci k trestnímu oznámení na Flegra, si přečtěte zde.

Co si myslí státní zástupce Svoboda o „pandemii“, si můžete prohlédnout tady.

Státní zástupci jsou zkrátka bezprecedentní sami o sobě. Řekla bych, že přesně pro ně je určeno dnešní vyšperkování loga Googlu. Kéž by už všechny rouškaře a očkovače trefil z toho přidušení v respirátorech šlak a byl by konečně pokoj, říkám si někdy. Snad to proboha není nový covidový trestný čin z nenávisti!

%d bloggers like this: