Ačkoli si myslím, že trestní oznámení by měla být až krajním řešením a současně nevěřím příliš tomu, že v dnešní době bude policie nebo státní zastupitelství fungovat tak, aby prošetřily činy související s bláboly o koronaviru a šíření různých lží a děsivých zpráv, napsali jsme dnes trestní oznámení na pana Flegra za šíření poplašné zprávy.

TRESTNÍ OZNÁMENÍ VE FORMÁTU DOC A PDF KE STAŽENÍ ZDE. MŮŽETE JEJ PODAT SAMI ZA SEBE.

Jsme už od začátku loňského roku zvyklí, že média chrlí jednu hrůznější zprávu o koronaviru za druhou. Nejdřív to byly hory čínských mrtvol, oběti klesající k zemi přímo na ulici, nemocnice praskající ve švech a nebozí nemocní trpící v chodbách špitálů. Od září už nepotřebujeme Itálii, Španělsko, Švédsko nebo Británii, abychom se mohli řádně vyděsit, obveselení nám zajišťují naši vlastní vědci. Patří mezi ně třeba pan Hořejší, datový vědec Ludwig nebo pan Kulveit, kteří zdatně sekundují tomu ministru, jež zrovna řídí zdravotnictví. Všichni tito pánové (mimochodem, kde jsou ženy, říkám si od počátku téhle šarády) šíří hrůzné zprávy, kterými urputně děsí veřejnost. Zneužití vědy se dokazuje těžko, vždycky můžete říct, že jste vycházeli z té a té studie, a že jich teď je jak hub po dešti, a že vám to prostě nějak celý nevyšlo. Nesmíte jen s naivitou malého dítěte přiznat, že jste to vlastně dělali schválně a že toho nelitujete a klidně byste šířili nepravdivé informace znova a že děsit lidi je vlastně užitečný nástroj.

Bohužel přesně to udělal právě pan Flegr. Nemám osobně radost z toho, že to byl zrovna on, a při poslouchání rozhovorů s ním bych řekla, že by to byl neškodný zahloubaný vědec, kdyby tak rád nevystupoval v médiích a kdyby si s Micíkem radši hráli, než trávili tolik času po Facebooku. Jsem přesvědčena, že mnoho jiných na rozdíl od pana Flegra šíří děs a zlobu a obavy úmyslně. Z nějakého zvláštního důvodu. Protože si ale tito lidé dávají sakra velký pozor, aby balancovali na hraně, je třeba řešit aspoň to, co řešit jde. Díky tomu, že by policie a státní zástupce vyhodnotili nemístné řeči pana Flegra jako naplňující znaky trestného činu šíření poplašné zprávy, mohli by ostatní trochu víc přemýšlet o tom, jaké informace o koronaviru a všech těch mrtvých a nemocných jsou vlastně pravdivé a jaká opatření jsou adekvátní a která už dávno ne.

%d bloggers like this: