Možná si pamatujete, že jsem se pokoušela žalovat opatření proto, že nedává výjimku lidem, kteří mají přirozenou imunitu vůči covid a ne a ne se nakazit.

Žaloba jako dost mých jiných geniálních výtvorů byla ko*oty zbaběle odmítnuta (dokonce dvakrát), z čehož je patrné, že se ti v talárech prostě bojí rozhodovat spravedlivě.

Vtipné je, že mi teď dal za pravdu i „prestižní“ časopis Nature. V češtině o tom informoval Deník.cz.

Lidí, kteří se covidem nenakazili, respektive neměli pozitivní test ani ve chvíli, kdy byli nemoci přímo vystaveni, je poměrně dost. Důvody pro tento jev vysvětluje hned několik studií, ta nejnovější vyšla v lednu v prestižním časopisu Nature. „Pracuje s předpokladem, že buňky některých lidí – konkrétně T-lymfocyty imunitního systému – poznávají virus covid-19 a likvidují jej díky dřívějším předchozím setkáním s jinými typy koronavirů,“ informuje web Al-Jazeera.

Imunolog Thon k tomu řekl:

„Musíme rozlišovat mezi infekcí a onemocněním. Onemocnět nemusí ani lidé, kteří se dříve s tímto konkrétním virem nesetkali, ale jejich imunitní systém zabrání rozvoji infekce už na úrovni nespecifické slizniční imunity,“ řekl Thon. Když koronaviry zaútočí na tělo, imunitní systém na ně nějakým způsobem reaguje. Na začátku stojí odpověď takzvané nespecifické imunity. Následně se uplatní specifická imunita, konkrétně T-lymfocyty, které zmiňuje i nová studie v magazínu Nature. Část z nich poskytuje pomoc B-lymfocytům, které začnou vytvářet protilátky proti viru, jiné rozeznají virem infikovanou buňku a hned ji zničí, aby se virus nemohl šířit, další se stávají buňkami paměťovými a rychle odpovídají na další infekci. „A když toto všechno dohromady funguje, lidé, kteří nemají některou ze složek narušenou, mohou být chráněni,“ uvedl Thon.

V žalobě jsem mj. psala:

Jestliže má podstatná část populace skutečně imunitu, ať už získanou očkováním, proděláním covid nebo dokonce preexistující již před vypuknutím pandemie, neexistuje skutečně žádný důvod pro umělé udržování absurdního stavu pandemické pohotovosti. Odpůrce se musí zabývat nejen počtem očkovaných a počtem těch, kdo měli v nedávné době pozitivní test na SARS-Cov2, ale také těch, kdo mají protilátky či buněčnou imunitu nebo kdo jsou dokonce „přirozeně“ imunní proti koronaviru proděláním jiných koronavirových infekcí. Žalobkyně se na základě výše uvedeného domnívá, že vzhledem k tomu, že odpůrce soustavně odmítá respektovat vědecké poznatky a inkorporovat je do mimořádných opatření, je na místě napadené opatření zrušit pro nepřiměřenost regulace v něm obsažené a nezákonnost odůvodnění (svévole, absence odůvodnění). Nemluvě o tom, že přes řadu výtek odpůrce nadále nevede správní spis, který by v souladu s požadavky dobré správy obsahoval všechny podklady. .

A vysloužila jsem si opět soudcovský fuck off. Proč??? Panebože na nebesích, soudci, to je fakt takový problém vystrčit hlavu z vládního zadku a začít se zajímat a konečně rozhodovat? Mám začít věřit, že jste fakt hloupí nebo zaplacení? Nechce se mi, tak sakra něco dělejte!

%d bloggers like this: