Docela mne už štve, jak pořád všichni naříkají, že u nás nebudou demonstrace a že to nejde, dokud nebude většina a bla bla bla bla. Popravdě jsou ty řeči k nesnesení a jedná se jen a pouze o výmluvy. Podle mě je třeba provádět malé přímé akce, přesně tak, jak to provedli aktivisté Greenpeace a jacísi Aktion Autofrei.

Ekologičtí aktivisté protestující proti konání autosalonu v den oficiálního zahájení zablokovali dopravu na dálnicích v okolí Mnichova. Podle policie na několika dálničních mostech vyvěsili transparenty, několik z nich ze skupiny Aktion Autofrei se na lanech spustilo do prostoru těsně pod most například na dálnici A96 v úseku mezi Gilchingem a Germeringem, odkud je pak policie musela pomocí techniky dostat do bezpečí. Policie byla nucena kvůli počínání aktivistů uzavřít i další přístupové dálniční trasy ve směru na Mnichov, například dálnici A92 a také dálnici A8. Obchvat okolo Mnichova byl proto kvůli záchranným operacím ráno během dopravní špičky zablokovaný, což na několik hodin zcela zastavilo dopravu a kolony se rozjížděly ještě kolem poledne.

Kolik že jich tam bylo? Deset? Dvacet? A dosáhli o dost víc, než kdyby sto tisíc lidí poslouchalo nějaké zmatené řeči na pódiu. Podobné jsou protesty truckerů v Austrálii (za informaci o nich děkuji).

Rogue truck drivers have warned Australians to stock up on food for the “next week or two” ahead of a planned protest against lockdowns.

Kašlete na zbytečné demonstrace a na nějaké „vůdce“. Nepotřebujete to. Bojujte sami za sebe a v malých skupinkách.

%d bloggers like this: