Že ze mne covid udělal zavilou nepřítelkyni zdlouhavého žvanění a honění si trik na demonstracích, to už asi víte. Že jsem naopak příznivec přímých akcí, to už asi víte taky. Inspiruji se totiž těmi nejlepšími. Takové Greenpeace je prvotřídním odborníkem na vynucování si svých požadavků skrze ostré počiny.

Pořádnou lekci z boje proti nepříteli nám teď dávají kanadští truckeři a jejich Konvoj Svobody. Je úžasné, co dokázali. Moc si přeju, aby z toho všeho nakonec nevylezl nějaký další zatím utajený záměr, nicméně v tomto okamžiku je jejich práce impozantní! Kéž bychom přesně tohle dokázali i my! K přímé akci nepotřebujete řidičák na kamion. Ani omylem. Počítají se i ty nejdrobnější záškodnické počiny. Vadí vám to, co se děje ve školách? Nepište zbytečné e-maily podle vzorů. To se zdálo být možnou cestou před 20 měsíci. Dnes už to rozhodně nestačí. Namísto toho prostě konejte tak jako truckeři. Postačí, když si vaše dítě sedne jako Greta s cedulí před školu. Stačí jen v pátky, podle jejího vzoru. Psala jsem o tom už 5. 4. 2020… tehdy ale nikdo nápad nezdvihl, i když jsem vytvořila i graficky velmi zdařilý plakát (to je vtip, s tou grafickou zdařilostí). Škoda, za tu dobu už mohlo jít o větší mládežnické hnutí.

Já sama si pořád pohrávám s myšlenkou protestní řetězové hladovky před vstupní branou Nejvyššího správního soudu. Sedět se tam dá docela pohodlně, je tam i co sledovat a nuda to nebude. Jen pořád jaksi nemám žádného partnera na střídání anebo na spoluhladovění (pak by byl den i zábavný) a sama to dýl jak měsíc bez jídla nevydržím. Navíc jeden den půstu ohromně prospívá zdraví!

Hladovka je samozřejmě jen taková soft verze. Vymyslet lze leccos dalšího a když nebude inspirace, tak klidně i vzít traktory a osobáky a okopírovat Kanadu. Hlavní je něco udělat. Na řečnění na náměstích už dávno není čas. To jste měli přijít k Hradu v květnu 2020…

%d bloggers like this: