Já bych se tak moc bavila, kdybych dennodenně nenarážela kdykoliv se kamkoliv hnu na ty nechutné plastové krámy, kterým se říká „ochranné pomůcky“. Ptáte se, proč že bych měla dobrou náladu? No protože se zase ukázalo, jak obrovskou intelektuální převahu mám nad všemi soudci NSS dohromady.

Už na brzkém jaře 2021 jsem psala NSS, aby zrušil pitomé respirátorové opatření, protože se ministerstvo zdravotnictví vůbec neobtěžovalo posoudit benefity a rizika nařizování respirátorů. NSS mne, jak jinak, nic jiného ani nedokáže, vyfu*koval.

Pak jsem to zkoušela znova. Další koláslní fu*k off od NSS.

Podala jsem tedy ústavní stížnost. Doufám, že aspoň Ústavní soud sleduje, co se děje.

Seznamzprávy totiž přišly se senzační zprávou a když to píšou na Seznamzprávy, tak to musí být pravda i pro soudce z NSS: WHO vydala jednu ze svých další expertních zpráv, která se zabývá tisíci a tisíci tunami plastového odpadu, které jsme vyprodukovali kvůli covidu. Prý to bude ještě pěkný průser.

Autoři zprávy upozornili, že jen OSN mezi březnem 2020 a listopadem 2021 vyexpedovala do celého světa 87 tisíc tun jednorázových obleků, rukavic, roušek a respirátorů, které z nejspíš z velké části skončily na skládkách. Toto množství je ale jen zlomkem ochranných pomůcek, které dosud po celém světě využili zdravotníci i jednotlivci. Podle WHO jsou další potenciálně rizikovou položkou jednorázové testovací sady, kterých jen OSN vyslala do světa na 140 milionů. To znamená zhruba 2600 tun odpadu, především plastového, a také 731 tisíc litrů chemického odpadu.

No fuj, říkáte si? Jak je možné, že EU zajazuje uchošťoury a brčka tohleto je z hlediska klimatu přípustné? Já taky valím oči! Mimochodem, vůbec nechápu, kde jsou slavné environmentální NGO? Proč nepláčou a nelomí rukama nad vším tím vyplýtvaným kysličníkem uhličitým?

Jsem zvědavá, kam moje klimatické žaloby ještě dospějí. Předevčírem jsem totiž poslala na Městský soud další, tentokrát ale žaluju ministerstvo životního prostředí, že nic neudělalo, nezasáhlo, jen přihlíželo ničení zeměkoule a produkci CO2. Copak to se smí?

Nevím, jak u Městského soudu pochodím. I tam jsem totiž už na jaře 2021 jednu žalobu poslala. Městský soud sice nebyl tak sprostý jako NSS, ale taky se jim nezdálo, že jsou respirátory takový velký environmentální problém. Prý je to jen dočasné, říkali.

Hrozně se bavím představou, jak na NSS musí prskat vzteky, když jim přijde další moje žaloba. Nebojte se, drazí ko*oti, už vymýšlím zase další extrabuřty. To si dáte!

%d bloggers like this: