Mrznem a máme hlad,
bok náš je prostřelen
a bídu snášíme,
však každý svoboden!Sándor Petőfi 

Tuhle báseň nazvanou „Píseň vlků“ jsem už na střední doopravdy milovala. Poslední verš na mne působil přímo magicky. Petőfi  k ní složil „sesterské verše“ – Píseň psů. Ty končí takto:

„A když ho přejde hněv,
zas přivolá nás sem
a šťastni lížeme
mu nohy pod stolem.“


Přijde mi, že obě tyto básně dokonale vystihují dnešní dobu. Každý si musí zvolit, zda je pes nebo vlk. A mě teda rozhodně nebaví někomu oblizovat vanilky!


Zdroj: Wikimedia Commons, the free media repository

V neděli 18. 4. po obědě se uskuteční velké brněnské setkání eleutheriánů.

Všichni, kdo věří v bohyni Svobodu (ať už její řeckou verzi Eleutherii nebo římskou Libertas, kterou tak nádherně zachytil Eugène Delacroix a která má svoje ztvárnění i v Soše Svobody), jsou vítáni!

Plánujeme svobodnou procházku zakončenou společným zpěvem písní o svobodě. Účastníci tohoto náboženského setkání budou mít možnost zapůjčit si knihy Johna Stuarta Milla, Johna Locka, Jean-Jacques Rousseaua a Thomase Hobbese.

Věřící eleutheriáni nechť mi napíšou pro další informace o setkání na eleutheriani@gmail.com

Tím, že mi napíšete žádost o další informace potvrzujete, že se považujete z eleutheriána a čestně prohlašujete, že nic z informací, které získáte, neprozradíte policii ani žádným orgánům státu, leda byste jejich utajováním spáchali trestný čin.

%d bloggers like this: