Festival v Karlových Varech mne doopravdy namíchnul, a to dřív, než si tam šla smetánka zakřepčit bez dodržení zásadní rouškové ochrany. Na Seznamzprávy jsem se totiž před pár dny dočetla následující:

Víte co? Jestliže někdo takhle bohapustě LŽE spotřebitelům, že očkování zajistí, že v sále budou sedět jen lidi, kteří PROKAZATELNĚ nejsou nemocní, fakt mne to nebaví. Není to pravda. Očkovaní jsou dokonce nosiči shodné virové nálože jako neočkovaní, vakcinace má význam jen pro ně samotné, nikoli pro druhé nebo pro nějaké mutování viru a blablabla.

Množství viru v těle nakažených variantou delta s plným očkováním totiž podle nové studie může vystoupat stejně vysoko jako u neočkovaných. Neříká to nic o tom, že by vakcína chránila méně před nákazou nebo těžkým průběhem, ale spíše o schopnosti přenášet virus dál, která je s vysokou virovou náloží spojována.

Organizátoři na webu přitom píší:

Znovu ona lež, dokonce na oficiálním festivalovém webu: očkovaní páskaři nemohou být NIKDY zaručeně bezinfekční. To nelze předpokládat. Můj další krok proto směřuje k podání žaloby za klamání spotřebitele na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Tečka.

%d bloggers like this: