Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 2 Lucie Kuchaříková nemá žádný soucit s lidmi, kteří trpí astmatem nebo jinými zdravotními problémy, kvůli kterým se v roušce dusí a nemohou doslova popadnout dech.

Tvrdě a nekompromisně odmítla rozhodnout o diskriminační žalobě ve prospěch milionu astmatiků a dalších stovek tisíc lidí s jinými vážnými nemocemi. Kardiaci a alergici také utřou nos (někteří doslova). Nadále musí buď zůstat zavření doma nebo vážně ohrožovat svoje zdraví pokaždé, když jsou nuceni jít nakoupit nebo když chtějí něco vyřídit na úřadu.

Soudkyně nepochybně zvážila dopady na děti, které musí mít zahalený obličej po celou dobu školního vyučování a nikoho nezajímá, že je rodiče mnoho let piplali, aby zmírnili jejich astma. Dnes stát nezajímáte, nejste-li nadmíru obézní člověk s mnoha vážnými nemocemi a hlavně tím nejcennějším pokladem – pozitivním rádoby testem na koronavirus.

Žalobkyně si přitom nic nevymýšlela. Má zdravotní potíže od mládí, proto se její stav kvalifikuje již jako zdravotní postižení. V důsledku toho má nárok na přiměřená opatření pro svou ochranu. Pod rouškou trápí a ohrožuje svoje zdraví, což měla jasně potvrzeno lékařkou. Soudkyně se jí arogantně vysmála a poradila jí, ať se brání návrhem na zrušení samotného opatření. Neví snad, že Městský soud odmítl opakovaně poskytnout lidem ochranu? Znamená to, že se vůbec nestará o to, co se děje v naší zemi se spravedlností nebo je jí to jedno? Obojí je strašná představa.

Nejtragičtější na doporučení této soudkyně je, že právě žalobkyně sama opatření ministerstva u Městského soudu napadla už v srpnu (zatím bezvýsledně) a obrátila se i na Ústavní soud. Co má tedy, vážená soudkyně Kuchaříková, tato žena pro ochranu svého zdraví ještě udělat?

Soudkyně evidentně nechtěla, aby musela o věci rozhodovat a říct, že výjimky, které ministr zdravotnictví vymyslel, nedávají žádný smysl a že by rozhodně roušku neměli nosit ti, kterým poškozuje zdraví. Nepochybně si chce zachovat image srdcařky, která přece odpovědně chrání ony mytické oslabené skupiny. Že to dělá na úkor celé společnosti, na úkor dětí a jejich budoucnosti, na úkor milionů těch, kdo tuto šaškárnu přežijí, je asi jedno. Málokdo je tak sobecký a bezohledný jako tito chrániči. Žádají po ostatních, aby dali všanc svoje zdraví, svoji rodinu a svůj život. Je to absolutní nesmysl, kterému se musíme postavit. Ano, poskytujeme ochranu slabším, ale nikdy na úkor ostatních. Nenechte si dál ničit život, nikdo na to nemá právo.

Na závěr děkujeme, stejně jako se dřív děkovalo Straně a vládě, našemu Ústavnímu soudu, že nás zbavil základních lidských práv a svobod a dovolil nám jenom přežívat, nikoli žít.

Rozhodnutí je dostupné zde.

Podařilo se nám rozhodnutí zvrátit. Městský soud v Praze postup soudkyně Kuchaříkové označil za nezákonný. Řízení tedy pokračuje.

Další žaloba – ve věci roušek na školách – je zde.

%d bloggers like this: