Jak víte, už řadu měsíců se zcela bezúspěšně snažím u NSS žalovat respirátorové opatření kvůli tomu, že nucené používání respirátorů velmi vážně ohrožuje životní prostředí a tím i můj život a zdraví. Dnes se mi moje černé obavy opět potvrdily. Tak si říkám, zda kojoti z NSS nesledují, co se děje, nebo kde je problém?

O tom, že respirátory produkují mikroplasty snad není mezi rozumnými lidmi, kteří nelžou, pochyb:

Most face masks contain plastics or other by-products of plastics materials. As such, increased usage of face masks, especially single-use ones, will eventually increase plastic pollution, which threatens marine and aquatic environments. Most plastic particles are photo-oxidized when exposed to ultraviolet (UV) radiation, causing them to become brittle and fragment into microplastics. While heat, sunlight, and well-aerated conditions are ideal to produce microplastics via iterative fragmentation processes, the cold and anoxic conditions of aquatic environments and sediments can cause very slow degradation of plastic particles, which can last over centuries.

The environmental impact of single-use masks is the most unfavourable, with a GWP of 0.4–1.3 kg CO2 eq., depending on the transport scenario, and a PL of 1.8 g, for a 1 month protection against COVID-19. 

Měla jsem za to, že nikdo svéprávný nepochybuje ani o tom, že mikroplasty velmi vážně ohrožují lidské zdraví. Soudci to ale možná pořád nepochopili. Teď se ale tato „novinka“ dostala i na Novinky:

S tzv. mikroplasty je to stokrát horší, než jsme si mysleli. Vdechujeme totiž zřejmě 2000–7000 částic denně, a to pouze doma, tvrdí nový britský výzkum. Mohlo by to tedy mikroplasty zařadit do podobně nebezpečné kategorie, jako je třeba tabák nebo azbest, domnívají se vědci…

Jak jsme informovali letos v září, v důsledku postupně zaváděných opatření proti šíření covidu-19 navíc vzrostla v Evropě poptávka po rouškách, respirátorech a jednorázových plastových rukavicích. Bohužel ne všechny jednorázové ochrany dýchacích cest skončily v komunálním odpadu. Pokud by jen jedno procento z ní lidé někde zanechali, ať už záměrně, nebo neúmyslně, pouze v Itálii by se do životního prostředí dostalo za měsíc 10 milionů roušek a respirátorů, z nichž velká část nakonec skončí v různém stupni rozkladu v moři.

Milí kojoti z NSS, máte snad mozek a koule ve své aktovce, nebo o co vám jde? To je vám JEDNO, že zabíjíte děti???

%d bloggers like this: