Někdy si říkám, jestli jsou všichni kreténi a já jsem jediná letadlo. Jinak si už řadu věcí nedokážu vysvětlit. Jednou z nich je zpráva na České justici s názvem „Soud ve Štrasburku zamítl stížnost 672 francouzských hasičů na povinné očkování“.

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku dnes zamítl stížnost 672 francouzských profesionálních i dobrovolných hasičů na povinné očkování proti covidu-19, které se na jejich profesi ve Francii bude od září vztahovat. Pokud vakcinaci odmítnou, nesmí chodit do práce a hrozí jim pozastavení platu. Rozhodnutí dnes soud zveřejnil na svých stránkách.

Ok. A co se píše na stránkách ESLP? Šlo jen o předběžné opatření, nikoli o rozhodnutí o stížnosti (kdyby šlo o rozhodnutí, byl by to gól u soudu, který jinak rozhoduje v řádu mnoha let). Oficiální zpráva se jmenuje „French law on the management of the health crisis: requests for interim measures rejected“.

The Court decided to reject the requests for interim measures submitted by 672 fire fighters following the entry into force of the French law of 5 August 2021 on the management of the health crisis. It considered that those requests did not fall within the scope of Rule 39 of the Rules of Court.

Je dost pravděpodobné, že hasiči (a další) budou muset vyčerpat opravné prostředky na domácí úrovni, aby mohli znovu k ESLP, což nyní evidentně neudělali. Takže to mají blbý tak jak tak (přijdou o práci, o peníze a celkově budou v píp ledního medvěda), ale nejde o zamítnutí stížnosti jako takové. ESLP možná za pár let rozhodne, že to bylo celý špatně, anebo taky ne, ale to už po takových rozhodnutích neštěkne pes.

Zajímá-li vás víc k přezkumu věcí týkajících se covid u ESLP, zde je Fact Sheet, který ESLP používá. Naše stížnosti tam taky pořád leží. Už skoro rok a půl. Nicméně kdo má všech pět pohromadě, na soudy nespoléhá.

%d bloggers like this: