Dnes si asi dám na oslavu pivo a chlebíček. Nejvyšší správní soud totiž konstatoval nezákonnost zaměstnaneckého testovacího opatření. Pozor: neradujte se! Opatření, o kterém NSS rozhodoval, už bylo nahrazeno novým, které je taky napadeno, ale formálně pořád platí, byť je nezákonné. Je to složité a chápu, že z toho neprávníci musí být rozčarováni.

Zpráva NSS zde.

Soud k tomu uvádí: „Hlavní důvod pro závěr, že mimořádné opatření bylo nezákonné, spočíval v tom, že Ministerstvo zdravotnictví v rozporu s požadavky zákona č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19 a o změně některých souvisejících zákonů (tzv. pandemický zákon) neodůvodnilo, nakolik dané opatření přispívá k potlačování pandemie nemoci covid-19 ani nezvážilo zásah do práv dotčených osob. Povinnost srozumitelně odůvodňovat vydávaná opatření byla ale jedním z klíčových požadavků při přijímání pandemického zákona. Parlament proto zakotvil konkrétní požadavky na odůvodnění přímo do pandemického zákona.“

Bohužel se to celé zase točí na odůvodnění, to znamená, že si ministr vymyslí nějaký další hloupý canc o tom, jak jsou přecpané špitály, zdravotníci padají na hubu, lidi umírají, v ulicích jsou mrazáky, krematoria jsou naštosovaná mrtvolami až po špičku komínu, děti vraždí babičky, protože z nich skáčou jak šílené zmutované brazilské mutace a já nevím co a pojede se dál.

%d bloggers like this: