Dnes byl konečně, po tak dlouhém čase, úspěšný den. Nejen že Městský soud v Praze zrušil mimořádné opatření, kterým se nařizovalo zdravotníkům nechávat se v krátkých intervalech testovat invazivními metodami, ale také rozhodl, že jedno pražské gymnázium musí obnovit denní formu vzdělávání. Je to velký úspěch pro všechny děti a jejich rodiče.

My sami zastupujeme děti a rodiče v žalobách proti škole, jsme tedy rádi, že soud potvrdil, že nahlížíme na věc správně. Těšíme se na další rozsudky ve prospěch dětí!

Článek si přečtěte zde.

Městskému soudu asi dodala odvahu celá šílená situace okolo nouzového stavu. Soudci totiž dokonce řekli, že poslední vyhlášení nouzového bylo protiústavní, a proto je samo krizové opatření zatíženo nezákonností, resp. protiústavností. Lidé by se tedy měli bránit i proti dalším krizovým opatřením, resp. správněji proti zásahům z nich. Proti samotným krizovým opatřením lidé „žalobu“ podat nemohou, neboť jde o jiné právní předpisy.

Více v tomto článku.

Rozhodně je na místě, aby se lidé bránili proti dalším krizovým opatřením. Vedle toho by měli rodiče okamžitě vyzvat školy, ať otevřou brány pro všechny děti. Když to neudělají, je na místě předžalobní výzva a pak hned žaloba.

%d bloggers like this: