Čeho jsem se bála, to se stalo. Vážně nemocný stařec, který je t.č. prezidentem naší podivné země, dovolil temným já mnoha lidí, aby vylezla a vyvrhla to nejodpornější, co se v nich skrývá. Není překvapením, že těmi nejdrsnějšími jsou lékaři (které já tedy opravdu, ale opravdu za žádné superhrdiny, jimž se tleská z balkonů a nosí se jim buchty nepovažuju).

Hodně vostrý je primář ze Sokolova, Martin Straka (když jsem zjistila, že ten vousatý tvor je spojen s TOP09, ani mne to nepřekvapilo – jeho výroky ke covid – níže – pak dávají mnohem větší smysl).

Upřímnou soustrast rodině, ať je mu lehká zem. Je to nepodložené, ale prý game is over. No jo no, o poch*ané mrtvole není co psát, tak hájí jinou bezpáteřní kurvu,“ napsal na sociální sítě Straka.

Říkám si, že je fakt Zemanova smůla, že nemá covid, protože covidí nemocní ve Strakovi naopak vyvolávali neuvěřitelné dojetí, smutek, bolest a žal. Já chápu, že dnešní ubrečení muži typu Straky toho moc nezvládnou, ale posuďte sami jeho ukňourané výroky, jedno oko nezůstane suché!

Před měsícem jsem začal vídat snímky, na kterých nebyly plíce. Tam nebylo čím dýchat, líčí primář interního oddělení Nemocnice Sokolov Martin Straka.

Uf, drama, hrůza, horor, mrazáky, unavení hrobníci a děti pálící mrtvoly na břehu Gangy, vše v jednom. To je pane sedmilhář!

Nemá to kvalitní řešení. Musíme improvizovat, přeposílat pacienty jinam, musíme lidi selektovat. Ano, pojďme si to říct ‚na férovku‘, selektování pacientů existuje, ano pane ministře, jinak to nejde,“ řekl primář na adresu ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). 

Pravý hrdina, který by za pacienty snad i dýchal! Ale jen za ty s covidem, zbytek eliminovat, selektovat, vyřadit, nepečovat!

Tak to bohužel je a brzy přijdou příběhy odchodů i nestarých lidí v produktivním věku. Zvládnout to snad zvládneme, avšak na úkor omezení plánované péče a na úkor zdravotníků samotných.

Zkrátka jediný pořádný nemocný a jediná pořádná mrtvola, které je třeba litovat, je ta s pozitivním testem. Zbytek, to jsou pochcaní kreténi, podle některých zdravotníků. Fajn, jsme rádi, že to víme.

Lidi, moje fobie z bílých plášťů a jejich zvůle den ze dne narůstá. Fakt se těch „lidí“ docela bojím. Mají nad námi šílenou moc a nebojí se ji využít. (A znovu se omlouvám těm dobrým lékařům, čtenáři blogu ví komu. Máte strašnou smůlu, že je mezi vámi tolik krysáků – ale u právníků je to totéž, jak jsem psala).

%d bloggers like this: