Dostal se ke mně vskutku zajímavý dotaz. Volal mi jeden aktivní člověk, který brání sebe, své blízké a všechny zuby nehty před zvůlí státu s tím, že má důvodné podezření, že se v odběrových centrech, kterými podle dramatických informací vlády denně projdou tisíce až desítky tisíc lidí, šíří nakažlivou chorobu. Nejdřív mi to přišlo podivné a milému pánovi jsem řekla, že se mi to nezdá. Pak mi to nedalo. Tímto se pánovi omlouvám.

Na jaře 2020 se objevila spousta hysterických článků, kterak je šíření korony tím nejstrašlivějším, málem hrdelním zločinem (jen škoda, že jsme ty tresty smrti zrušili, jak by se teď lůze volající po krvi hodily!). Pak byly i některé rozumné články, ze kterých laskavý čtenář může seznat, jak se to s tímto trestným činem má.

V trestním zákoníku je skutková podstata následující:

(§ 152 odst. 1): Kdo úmyslně způsobí nebo zvýší nebezpečí zavlečení nebo rozšíření nakažlivé nemoci u lidí, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

(§ 153 odst. 1) Kdo z nedbalosti způsobí nebo zvýší nebezpečí zavlečení nebo rozšíření nakažlivé nemoci u lidí, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

Nezapomeňte, že v době nouzového stavu se vše trestá hrozně přísně, i ukradených 5 housek, co teprve šíření kovidí nemoci. Navíc sám trestní zákoník zvyšuje trestní sazbu těm, kdo hrubě poruší zákony na ochranu veřejného zdraví!

Důležité je, že za tento trestný čin nejsou stíháni jen občané, ale i právnické osoby. To znamená, že to může být i odběrové centrum, které úmyslně nebo z nedbalosti nezařídí, aby se minimalizovala šance, že k přenosu nakažlivé choroby dojde. V této souvislosti je zcela absurdní, že jedno z hlavních odběrových center je zrovna na Václaváku, kudy prochází mnoho a mnoho lidí, jež se můžou od shromážděných nakažlivých lidí taky nakazit. Nezvyšují tedy minimálně z nedbalosti odběrová centra nebezpečí rozšíření nakažlivé choroby?

Je taky otázkou, jak vůbec mohou lidi, kteří dochází třeba na retesty, absolvovat cestu na test a odběr. Vždyť z nich ty kapénky jen lítají, přenášejí, přenášejí a přenášejí. Vůbec nemohou tušit, jestli v nich PCR test odhalí nebo neodhalí onen slavný kousíček RNA, který sice vůbec neprokazuje (na rozdíl od kultivace), jestli ve vás vůbec je nebo není živý virus schopný šíření, za to má moc zlikvidovat naši zemi.

Ten muž, který mi volal, mne upozornil na zábavný detail – vláda osočuje občany, kteří se z posledních sil bijí za svá práva a za svobodu z toho, že šíří nemoc. A sama přitom podporuje tu nejděsivější líheň pro koronavirus – odběrová centra.

V době, kdy se soudy nerozpakují naprosto vážně odsoudit člověka, že si dovolil porušit karanténu, je absurdní, že se středem města mohou courat lidi, kteří v určitém počtu na 100% budou mít pozitivní test. Je to přece zásadní ohrožení nás všech! Proto máme absurdní opatření (proti kterým bychom se podle názoru výborného soudce Baxy měli bránit), abychom nešířili.

Kromě trestních oznámení, které policie i státní zástupci značně drze házej rovnou do koše, asi po vzoru činnosti ústavních soudců, je také možno obracet se na hygieny a žádat prošetření případných závažných přestupků.

%d bloggers like this: