Včera se konalo další báječné setkání eleutheriánů. Oheň žhnul a řeči se vedly, děti řádily a alkohol se pil dokonce na veřejnosti přístupných místech. Já jsem si z toho odnesla zablokovanou krční páteř, ale ještě pořád se můžu otáčet celá, takže je to asi dobrý. Dnes ráno jsem se z naší telegramové diskuse dozvěděla, že je na Reflexu zajímavý článek o izraelských nápadech na redefinici demokracie.

Řadu let jsem Izraeli fandila. S chutí jsem si přečetla knihu Budiž voda!, protože mi doopravdy není lhostejné, jak se chováme k přírodě a krajině a myslím si, že je třeba např. s vodou nakládat obezřetně a vážit si jí. Teď, když vidím, že Izrael je pomalu tím nejhorším státem, pokud jde o současnou krizi lidských práv, svobody, spravedlnosti a právního státu (protože právě a jedině touto krizí trpíme a z této krize pramení veškeré ostatní problémy), jeho naivní fanynkou rozhodně nejsem.

Výše uvedená citace z rozhovoru s jakýmisi „vědci“ (což je dnes označení pro největší ko*oty vůbec, hned po českých soudcích) mne nejdřív, jak je ostatně i jejím primárním účelem, vyděsila. To je samozřejmě chybná reakce, protože nic dobrého nepřináší, a přitom to by bylo tím nejdůležitějším v boji s hydrou. Pokud nechceme, aby byly demokracie a celá společnost přetvořeny k obrazu špatných lidí a jejich nebezpečných a zlých názorů, musíme postupovat jinak. Nesmíme se nechat vláčet tím, co předkládá nepřítel, naopak bychom na to neměli prakticky vůbec reagovat. Pokud totiž budeme jen komentovat to, co vyplodí „peklo“, budeme mít pořád jen pekelný stav žití. Jestliže ale dokážeme vytvořit nabídku dobra, jestliže budeme schopni nabídnout naši pěknou vizi, správnou cestu k ochraně lidské důstojnosti, práv, svobod a jednotlivce, můžeme vyhrát.

Zkusme se, prosím, zaměřit na to, co může být pozitivní změnou, nedávejme zlu tolik prostoru . Už jsme mu dovolili (nejen) za ty dva roky s virem dost, položili jsme na jeho oltář prakticky všechno. Vím, že já sama to nedokážu, že pořád dávám tolik prostoru vzteku na neschopné a nemorální soudce, že šířím strach a obavy, že vidím všude čerň. Přemýšlela jsem, co změnit na blogu. Dneska jsem na to přišla. Od roku 2022 budu psát pozitivně a hledat světlo v temnotě, nikoliv posilovat to, proti čemu chci ve skutečnosti bojovat. Myslím si totiž, že právě v tomto okamžiku se skutečně redefinuje obsah demokracie a že se utváří nový světový řád. Ještě ale není určeno, kdo tyto úkony provede. Pokud se vaše představa nového světového řádu liší od té, kterou nabízí ti Izraelští, pojďte do toho se mnou. Pojďme tvořit náš svět a nikoliv akceptovat ten, který tvoří zlo.

%d bloggers like this: