David byl včera v Praze. Protože jsem potřebovala pohledy pro dceru, která je aktuálně na bombastickém táboře (syn si nakonec nějak netroufl jet), šel můj muž včera na Hlaváku do knihkupectví Luxor. Místní agilní hlídač dobrých novodobých mravů ho vyhodil s tím, že nemá respirátor ani jinou příhodnou ochranu úst a nosu. Zajímavé bylo, že se ta krysa neodvolávala na „nařízení vlády“ (tohle nesnáším, NEJSOU to doprčic nařízení vlády, vy korporátní ignoranti!), ale na to, že je to stanoveno provozovatelem, tj. soukromým subjektem, a že je pokyn vylepen u vchodu. David mu totiž řekl, že se nemá starat, co stanovují opatření, že jsou v nich výjimky a že je věcí policie, aby dodržování opatření kontrolovala, nikoliv jeho starostí.

To, že se korporace začínají bránit tím, že je to jakýsi jejich pokyn pro zákazníky, to je novinka. To si vážně nenechte líbit, protože Luxor ani jiný řetězec (a samozřejmě ani žádný pidiprodejce) nejsou v postavení, kdy vám mají co nařizovat, a to, čeho se dopouští, je čirá diskriminace. Ta se řeší specifickými kroky skrze antidiskriminační žaloby, kterých David už několik vede. Než se ale obrátíte na soud, což je poslední řešení (a ne, fakt nemá cenu podávat trestní oznámení), dejte korporátní matce vědět, že vás pěkně štve. Myslím si, že soustředěný tlak na ty mezinárodní obry nebo na jejich menší vnitrostátní kolegy ze strany zákazníků má prostě smysl.

Proto:

  • podejte stížnost k vedení;
  • pošlete společnosti ihned předžalobní výzvu;
  • stěžujte si na konkrétního osla, který vás v prodejně obtěžuje (ten z Davidova setkání mu ani nechtěl říct jméno, když to David chtěl, aby si mohl stěžovat, posera jeden – vyskakoval by si, ale ve skutečnosti se bojí);
  • obracejte se na ČOI (tam jsou sice taky jen obyčejní úředníci a s rouškami se už ohavně vybarvili, ale někdy se může zadařit a když to bude stížnost za stížností, něco se přece musí změnit. Nemůžou tam být samí imbecilové, přece!).

Prostě a jednoduše se nenechte odbýt. Přeju hodně sil v boji s touhletou obludnou hydrou! Věřte, že nakonec zvítězí pravda, spravedlnost a dobro, ale asi to ještě bude trvat. Nevzdávejte se!

P. S.: Nadpis není náhodný. Hodně se mi líbí blog D-FENSe a jeho článek o covidu, co drtí, svírá a kosí pobavil! Tímto zdravím autora!

%d bloggers like this: