27. ledna 2021 přijalo Parlamentní shromáždění Rady Evropy rezoluci č. 2361 s názvem: „Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations.“

Celou rezoluci najdete zde.

Diskusi k ní na stránce WHO najdete zde.

O čem se v rezoluci píše

Předně se dozvíme to, co ví každý normální člověk od března 2020: opatření, o kterých nám vláda tvrdí, že bojují velmi účinně s koronavirem, ničí lidské životy, ekonomiku, přinášejí obrovskou nezaměstnanost a ohrožují přístup ke zdravotní péči. Opatření jsou samozřejmě dlouhodobě neudržitelná. Pořád jsem nepochopila, kdy naši politikové hodlají přijmout osobní odpovědnost za všechno zlo, které napáchali. Nějak se k tomu nemají ani soudci. To je více než zajímavé a zapamatováníhodné.

Rezoluce sice vychází z toho, že vakcína představuje naši spásu (o čemž by se správně měly vést důsledné debaty a mělo by se připustit, že to není třeba ani pravda), nicméně upozorňuje na skutečnost, že příliš rychlý vývoj očkování neposiluje důvěru v něj. Problémem samozřejmě je i obrovská politizace celé vakcinační akce, kdy se státy chovají jak rozmazlené děti a nedokáží ani spolupracovat, ani se vzájemně nenapadat. (Opomíjím celkem zvláštní argumentaci, že by včasné očkování zamezilo mutacím viru, což se kupř. u chřipek jaksi nedaří, ale dejme tomu, že jsem jen epidemiologicko-virologicky nevzdělaná právnička a nevím všechno).

Všechno, o čem jsem dosud ve vztahu k rezoluci psala, jsou jen politické kecy v kleci. nemá moc cenu se jimi zabývat, musíme ale kontrolovat naše politiky a nedovolit jim, aby překračovali hranice, jež mají jasně vytyčeny. Co je ale v rezoluci skutečně podstatné?

Parlamentní shromáždění vyzývá členské státy, aby zajistily, že občané budou informováni o tom, že očkování NENÍ povinné a že na nikoho není politicky, společensky ani jinak vyvíjen nátlak, aby se nechal očkovat, pokud si to sami nepřejí. Dále mají členské státy zajistit, aby nikdo nebyl diskriminován za to, že nebyl očkován kvůli možným zdravotním rizikům nebo nechtěl být očkován.

Přesně to jsme chtěli po našich poslancích a senátorech, když se hlasovalo o zákoně o očkování proti covid. Většina z nich (Piráti, TOP 09, KDU, ODS, ANO a ČSSD) se lidem vysmála do obličeje. Nezapomeňme nikdy na to, kdo nás v nejtěžších chvílích zradil.

Více o zákonu o očkování proti covid a hlasování a vyjádřeních poslanců a senátorů zde.

%d bloggers like this: