Tak jsem si dnes na Novinkách přečetla názor jakéhosi německého felčara, který měl prohlásit, že bude léčit jen očkované.

„Který etický cíl je důležitější? Postarat se o lidi, kteří dobrovolně odmítnou očkování, nebo se postarat o pacienty, kteří potřebují zvláštní péči? To mi velmi usnadňuje rozhodování,“ řekl Albert.

Sice moc Novinkám nevěřím a nezdá se mi, že by to byla pravda, ale přeci jen už mi někteří lidé psali že je kupř. odmítl lékař ošetřit, protože neměli respirátor. Takže si nemyslím, že jde o naprostou sci-fi. Kdyby něco podobného napadlo i naše „lékaře“, asi bych proti tomu tolik neměla, kdyby to současně znamenalo, že:

  • nebudu svou prací přispívat na to, aby podobní lidi studovali na veřejných školách zadarmo,
  • nebudu muset platit daně, ze kterých je takovým vykukům hrazen plat,
  • nebudu muset platit zdravotní pojištění, ze kterého je placena léčba tlusťochů, prokouřených plic, alkoholiků, těch, co se nehýbou a tak podobně, prostě žádná solidarita, ať si každý hradí to, co potřebuje, resp. ať si sestaví dobré pojištění a je to.

To stejné ostatně platí pro školy. Klidně se toho všeho vzdám, když se ale současně nebudu muset podílet svou prací na chodu celého státního aparátu a cvakat plat učitelským.

Nicméně je dobře, že lidi sdělí ostatním svůj názor, byť je sebetrefenější. Přiznám se totiž, že stejně jako nechci dávat děti pedagogickým nemrcoulům, tak nechci chodit a žádat pomoc v nemoci někoho, kdo se vydává za lékaře, ale přitom si myslí si třeba toto a nestydí se to říct nahlas:

Za svým rozhodnutím si stojí. „Nenechám se terorizovat teroristy,“ říká. Respektuje rozhodnutí se neočkovat, ale respekt očekává i on. „Očekávám, že budou respektovat skutečnost, že své pacienty chráním.“

Jak může říkat, že někoho respektuje a současně o něm říkat, že je kvůli názoru terorista? Vždyť ta úvaha nedává ani smysl. Pak věřte tomu, že takový řezník ví, co dělá a jedná pro blaho pacientů. Povídali, že mu hráli! O takového „lékaře“ fakt nestojím. Proto bych byla vděčná, kdyby i naši lékaři deklarovali, jak to mají, abych věděla, kam nechodit. (A ano, já vím, že ten člověk patrně ani neexistuje a je to zase nějaká novinářská kachna, ale má nám něco podsunout – strach o život a o děti, když neposlechneme, strach z toho, že budeme vyloučeni ze společnosti, strach z toho, že budeme živořit. Tak se nenechme vyděsit.)

P. S. Kdyby vám nestačil medicínský dědek, tak tady máte druhého staříka nad hrobem, který kafrá druhým do života:

Papež František si láme hlavu nad tím, proč tolik lidí, včetně některých kardinálů římskokatolické církve, odmítlo očkování proti covidu-19. Řekl to novinářům během letu ze Slovenska do Vatikánu, píše agentura AP. Lidstvo přitom podle papeže mělo v minulosti k vakcinaci dobrý vztah a očkování malých dětí proti spalničkám a obrně také obvykle nikdo nezpochybňuje.

Proboha živýho, Franto, když už melš veřejně, přečti si něco o virech typu koronavirus a neco o virech spalniček a polia. Pak možná pochopíš, proč je tohle srovnání na palici. Anebo ti možná nepomůžou ani všichni svatí.

Na druhou starnu by si možná děda z Vatikánu rozuměl se staříkem z Tibetu. Oba jsou evidentně stejně potrefení:

His Holiness had taken his first dose, on 6 March, at the local govt. hospital here in a bid to bolster public confidence in the vaccine. Taking the jab, His Holiness encouraged everyone to get the vaccine, describing it as “something helpful” for the greater good of humanity.

%d bloggers like this: