V Německu byla vydána studie, která na rozdíl od té o negativních dopadech lockdownu, neprošla peer reviewed řízením, ale přesto je velmi důležitá. Týká se totiž dopadů nošení roušek a podobných nesmyslů na zdraví dětí (ano, já vím, že děti teď nikoho nezajímají, když všichni semknuti bojujeme za přežití oněch jakýchsi zranitelných, o kterých od jara básní covid apokalyptici i politici, což je vlastně jedno a to samé).

Ze studie vyplývá následující: „By 26.10.2020 the registry had been used by 20,353 people. In this publication we report the results from the parents, who entered data on a total of 25,930 children. The average wearing time of the mask was 270 minutes per day. Impairments caused by wearing the mask were reported by 68% of the parents. These included irritability (60%), headache (53%), difficulty concentrating (50%), less happiness (49%), reluctance to go to school/kindergarten (44%), malaise (42%) impaired learning (38%) and drowsiness or fatigue (37%).“

Přijde vám to jako banalita? Mně, jako matce, které jde neskonale víc o zdraví vlastních dětí než jakýchsi cizích ohrožených, pro které tento stát během celé „pandemie“ nehnul prstem, ani omylem.

Autoři předkládají k diskusi následující: „This world’s first registry for recording the effects of wearing masks in children is dedicated to a new research question. Bias with respect to preferential documentation of children who are particularly severely affected or who are fundamentally critical of protective measures cannot be dismissed. The frequency of the registry’s use and the spectrum of symptoms registryed indicate the importance of the topic and call for representative surveys, randomized controlled trials with various masks and a renewed risk-benefit assessment for the vulnerable group of children: adults need to collecticely reflect the circumstances under which they would be willing to take a residual risk upon themselves in favor of enabling children to have a higher quality of life without having to wear a mask.“

Já na sebe klidně vezmu rizika, která jsem na sebe brala i loni, předloni, předpředpředpředloni nebo v roce 2004 či 1999 ve vztahu k šíření jakýchkoli nakažlivých nemocí: Budu si jako dosud umývat ruce, používat papírové kapesníky a když budu nemocná, budu doma, když budu zdravá, chci si dělat, co chci. A očekávám totéž od druhých a od svých dětí. Nic jiného nežádám a ani nejsem ochotna vykonávat.

%d bloggers like this: