Za pár dní budeme mít s Davidem patnáctileté výročí seznámení. Bystřejší se nepochybně dovtípili, že jsme se poznali na vánočním večírku. Nevzpomínám si přesně na datum, protože tam bylo zadarmo pití (tenkrát se ještě směli lidé stýkat a pít alkohol a radovat se) a David dělal barmana. Druhý den jsem měla první pracovní pohovor, ale protože všichni moji noví „šéfové“ byli taky na tom mecheche a rozhodně to tehdy nebyli střídmí hoši, ničemu to nevadilo. Práci jsem samozřejmě dostala, ale že bych na moje působení v oné environmentálně právní nevládní organizaci byla dnes pyšná, to nemohou říct.

Dnes nám „ti nahoře“ chtějí tvrdit, že vánoční večírky a vůbec veškerá radost jsou špatné, ohrožující, nebezpečné, sobecké, obecně zlé a nemístné. Je nám dovoleno být doma. Proto bych byla doopravdy ráda, kdyby se na to lidi prostě vykašlali, jestli jim zbývá ještě nějaká energie. Jděte ven, pijte, smějte se a neposlouchejte, co vám zločinci nařizují. Nenechte se. Jde o vaše životy a o životy vašich dětí. Musím se ale přiznat, že jsem se včera cítila docela ubitá. NSS nám zase odmítl několik žalob a na chvíli jsme propadla malomyslnosti. Pak jsem se ale zvetila a vymyslela novou žalobu. Myslím, že to se soudcům líbit nebude.

Protože nám krizová opatření, která jsou tak leda pro srandu králíkům, zase zakazují pít venku, vezměte přátele a jděte se poslední adventní neděli projít. S sebou si povinně vezměte oblíbený alkohol. Já bych si dala rozhodně pivo, ale chápu, že pro slabší povahy to v zimě není. Proto si udělejte svařák nebo grog do termosky a vyražte. Je jedno, kam půjdete, hlavně by to mělo být koordinované. Co přípitek v 15.00 19. 12. 2021? Mohli bychom sdílet společné fotky z oné radostné události. Je to takový malý, ale podle mne důležitý, protest.

%d bloggers like this: