Snadná odpověď na položenou otázku je: protože jsou Češi líní, lhostejní, pohodlní, sobečtí, hloupí a já nevím co. Přesně to byla moje první reakce, když jsem se včera dosti naštvaná vrátila z naprosto zbytečné až směšně trapné akce na Zelňáku. Když jsem si přečetla o masových protestech v Londýně, doslova jsem zuřila a už po tisící jsem se zadušovala, že to balím, že práce s tímhle materiálem tady u nás nemá cenu. Pak jsem si pobrečela a ještě ráno jsem zhnuseně brblala.

O protestech v Londýně nedokázala mlčet ani proradná mainstreamová média, tak byly velké. Mluvit pravdu ale novináři nezvládli – prý tisíce účastníků, no jasně.

Zdroj

Protestuje se i v Berlíně, a to proti despotickým snahám německé vlády ještě více koncentrovat moc a utáhnout lidem řětězy.

Zdroj

Když jsem se dosti vyvztekala na všechny ty hlupáky, kteří mají na svědomí zničení našeho světa, udělala jsem si kafe, pak druhé, třetí a u čtvrtého píšu tento blog. Říkám si, že je cesta, jak přivést na demonstraci lidi. Spočívá ve změně celého konceptu protestů.

Demonstrace „proti něčemu“ jsou k ničemu. Je třeba se sejít proto, že chceme, abychom žili dobře. Chceme, aby ti, kdo znají hodnotu svobodu, byli bráni kladně. Chceme, aby ti, kdo se nebojí a dají najevo svůj postoj, byli podpořeni, a aby se dál šířilo hlavní poslání: základem naší civilizace, našeho pokroku a všeho dobrého je lidská svoboda, důstojnost a volnost.

  1. Je třeba skončit s řečníky. Když jsem včera poslouchala proslovy, ježily se mi chlupy a otvírala se mi kudla v kapse. Globalisti, vakcíny, testy, blablabla. Tohle přece nemůže zaujmout nikoho! Takže konec žvanění a předvádění se! To byla slepá cesta, zkusili jsme ji a nikam to nevedlo.
  2. Zahoďme záporná hesla a transparenty! Namísto nich si vezmeme jídlo a pití a nabídneme těm, kdo budou tát vedle nás! Kdo potřebuje transparent, ať si na něj napíše něco pozitivního.
  3. Čím řečníky nahradit? Já navrhuju koncert! Velký open air festival svobody a radosti! Tancujme v ulicích!
  4. Potřebujeme rodiny a děti! Udělejme pro ně program! Ať děti kreslí na chodníku nebo ať skáčou přes švihadla. Ať jsou tam pro ně klauni a herci.

Tak kteří hudebníci se ujmou onoho obřího koncertu?

P. S. První vlaštovka pozitivní akce vyhozená do vzduchu Chcípl psem. V Brně se 1. 5. koná radostné odpoledne pro děti.

%d bloggers like this: