Setkala jsem se s tím, že se podivujete, proč nebylo v prakticky médiích nic o tom, že David dvakrát uspěl s respirátorovou žalobou (NSS prohlásil opatření za nezákonné s docela tvrdým a pro vládu opravdu nelichotivým odůvodněním). Vysvětlení je více než jednoduché: už pár neděl se totiž David nebaví s novinářskými … ehm, chudáky. Proč?

O hromadné žalobě na odškodnění za nezákonné respirátory více zde.

Myslíme si, že zodpovědnost za bordel (omlouvám se útlocitným, ale to se nedá jinak pojmenovat), do kterého jsme se dostali, nesou jednak soudci (zejm. Ústavního soudu) a jednak novináři, kteří se ochotně a bez zaváhání jako laciné holky prodali a sloužili a slouží zlu do roztrhání těla. Nehodláme se s takovými ani bavit, natož podporovat média tím, že jim budeme dodávat „náplň“. Kdepak, nemyslím si, že je správné „krmit gremliny po půlnoci“.

Pevně věřím, že vzniknou (a už vznikají) nové informační toky. Že si najdou svoje čtenáře blogy vzdělaných a přemýšlivých lidí (a teď nemyslím ani omylem sebe, aby to nesmrdělo sebechválou, protože se za takového člověka nepovažuju), kteří jsou doopravdy zajímaví a kteří na rozdíl od pisálků mají světu co říct. Doufám, že budou k dispozici místa, kde se člověk dopídí potřebných informací a nebude čelit informační válce jako na Seznamzprávy či Aktuálně. Za komunistů bylo dobrým zvykem číst Ruďák tzv. mezi řádky. Dnes lidé jakoby tuto schopnost ztratili. Mnozí bezmezně věří lhářům z masmédií, aniž by jim docházelo, že „novináři“ a ti, kdo je platí, to s plebsem rozhodně nemyslí dobře.

Tak proto, že považujeme novináře za holky za padesát, jste se nedočetli nic o respirátorovém opatření. Nestojíme o pomíjivou světskou slávu. Myslíme si, že je naopak třeba celý ten obludný systém naleptávat a jak jsme si říkali včera na pravidelném setkání skvělých lidí v Tišnovce „sypat písek do soukolí“.

%d bloggers like this: