Protože si dost lidí myslí, že jsem veřejný majetek, což nejsem, a že každý ví lépe než já, co bych si měla myslet a co hlásat, tak si dovolím reagovat hromadně. Můžete se mnou jistě nesouhlasit, můžete moje myšlenky nechápat, mohou se vám nelíbit moje postoje. To je zcela správné a legitimní. Já to mám taky tak cítím a hodně lidí mě dost štve a mnohé dokonce sotva zvládnu rozdýchat a některým bych nejradši zakroutila krkem. Předpokládám, že to tak má prostě každý a kdo tvrdí, že ne, tak stejně kecá. Vyjádřím se proto na tomto místě k soustavnému upozorňování na to, co dělá Volný blok a některá další uskupení.

  1. Předně si myslím, že je fajn, že existují. Díky Bohu, Buddhovi, Eleutherii nebo komu chcete. Reprezentují určitou větší nebo menší skupinu obyvatel a konají svoji práci. Asi bych už nemusela psát nic dalšího, ale…
  2. Snažím se moc se nevyjadřovat k činnosti dalších, byť s ní nesouhlasím, protože mi nic takového nepřísluší, jen tu a tam nějakou poznámkou, kterou si prostě nemůžu odpustit (třeba to video Žlutých špendlíků s plešatějícími stárnoucími chlapíky, kteří nás mají spasit, se mi prostě fakt nelíbilo, nebylo to dotažený, tak sorry, no). Když mi ale desetkrát napíšete, že bychom měli podat trestní oznámení a pošlete mi odkaz na Kulový blesk, jako že to je to ono, tak vám prostě musím napsat, že na trestní oznámení já kašlu a považuju to za blbost. Ať trestní oznámení podává ten, komu to přijde správné a smysluplné, mě ne.
  3. Nepište mi ale a ani mi neříkejte, fakt to neuznám, že se máme „nějak spojit“. Psala jsem to už mnohokrát a pořád to platí: není možná spolupráce mezi všemi subjekty. Přece nemůžete smíchat Volný blok, SPD, Svobodné, Trikolóru, Zdravé fórum, Referendum ČSR, Klause, Občanskou neposlušnost a třeba teda mě (ačkoli já se nedefinuju jako politický subjekt) do nějakého jednoho koktejlu a čekat, že z toho vyleze něco jedlého! Každý z těchto subjektů má svoji úlohu, svůj způsob práce, svoje publikum a především svoje hodnoty, které jsou v mnoha zásadních bodech s těmi ostatními prostě neslučitelné.
  4. Myslím si, že stejně jako já respektuju prostor výše zmíněných uskupení, je fér, abyste vy respektovali, že to mám zkrátka jinak než Volný blok (a ano, četla jsem jeho program a ne, nesouhlasím s ním). Nikdo vás ostatně nenutí na moje stránky chodit nebo je číst a nikdo vás nenutí sledovat naše právní počiny ani číst informace o soudních rozhodnutích a tak. Pevně věřím, že tu ale je dost lidí, kteří stojí o to, aby se rozvíjela a kultivovala demokracie a vzdělanost a abychom nikdy neztratili ze zřetele právě Masarykův filozofický a politický a lidský odkaz (a ano, už si konečně snad přečtu jeho Sebevraždu). A že mám černý pohled na to, co je? No jo, to mám. Lhát vám nebudu, moc nadějně to nevypadá, to vám řeknu.

P. S. A jestli mě chcete kritizovat na osobní úrovni, tak přijďte na setkání, představte se a řekněte mi to laskavě do očí. Aspoň to si snad zasloužím. Třeba že jsem urážlivá, beru věci osobně nebo co mi ten tajemný profil na již zrušeném chatu na Telegramu sáhodlouze po celé dva dny vyčítal? Jo, že lidem právníci nedali pořádný návod a nevymysleli, co se jako mělo udělat, a taky prej nemám koherentní myšlenky. To sice nevím, co znamená, ale určitě by mě to mělo urážet. Každopádně mi ta konina sežrala zbytečně dost času. Tak to fakt NE. K čemu by mi něco takového bylo?

Jinak – pro ty, kdo chtějí diskutovat, jsem založila privátní diskusní skupinu na Telegramu. Ta bude sloužit výhradně ke sdílení relevantních informací prostých Billa, nablblých videí, dětisnkých gifů, výčitek vůči mé osobě a naříkání nad tím, jaká že jsem strašná a co všechno jsem na rozdíl od takového Volného neudělala, NWO, odkazů na Referendum ČSR či Kulový blesk nebo Svobodný vysílač a Tadesco a současně bude jen pro lidi s ověřenou identitou a žádné profily se jmény v azbuce nebo s nic neříkajícími přezdívkami. Na tohle už fakt nemám náladu a po dvou ztracených dnech připitomělých debat ani čas.

Odkaz na privátní skupinu zde.

%d bloggers like this: