Od počátku koronavirového bláznovství jsme masírováni tím, že je ten nebohý koronavirus strašně výjimečný. Ke slovu se v médiích dostávají jen fanatici, přičemž u některých z nich lze velmi pochybovat o jejich čistých úmyslech. Informace od vzdělaných a chytrých virologů aby člověk pohledal. To je velká škoda. Pravdivé informace bez trapných emocí by nepochybně vzali zloduchům u kormidla vítr z plachet.

Jednou z nejpříšernějších báchorek, která se při komunikaci s běžným vzorkem populace člověku neustále vrací jako bumerang, je to, že nejproblematičtější jsou asymptomatičtí jedinci, kteří jistě zabíjí svou babičku a dědečka a navíc je jim to úplně jedno, nebo si to, ty zrůdy toužící po té jejich pseudosvobodě, dokonce přejí.

Jsem jen obyčejná právnička, biologii jsem měla naposled ve čtvrťáku na gymplu, ale přesto umím číst i odbornější články. Našla jsem si sama pro sebe zajímavé informace a byla bych strašně ráda, kdyby to všechno líp a podrobněji popsali právě virologové: koronavirus rozhodně není nějak speciální virus v tom, že infekci řada lidí prodělává asymptomaticky.

Jako právnička ale rozumím tomu, co v těchto dnech řekl portugalský soud (díky bohu!): The PCR test “is unable to determine, beyond reasonable doubt, that such positivity result corresponds, in fact, to the infection of a person by the SARS-CoV-2 virus”, said the Lisbon Court of Appeal. Celý rozsudek k dispozici zde.

Navíc z poslední čínské studie publikované v časopise Nature vyplývá, že nebyl zaznamenán přenos od asymptomatických jedinců v rámci trasování: „The detection rate of asymptomatic positive cases was very low, and there was no evidence of transmission from asymptomatic positive persons to traced close contacts. There were no asymptomatic positive cases in 96.4% of the residential communities.“ Interpretaci závěrů této studie by bylo skvělé slyšet od někoho, kdo na to má školy, abychom tomu dobře rozuměli.

Jak jsem psala, celá koronavirová lež je postavena na tom, že nebozí asymptomatičtí jedinci, u kterých ani nebyl proveden řádný kultivační test, ale jen jim nějakou nekvalitní tyčinkou pošťourali v nose a pravděpodobně objevili, že v sobě měli část RNA viru. Jestli je virus vůbec živý nebo jestli je člověk schopen někoho nakazit, to se nezjišťuje.

Je důležité vědět, že koronaviry vůbec nejsou jedinými viry, u kterých by byl známý asypmtomatický průběh. Podívejte se, co se o jiných virech píše.

CHŘIPKA

„Mild or asymptomatic outcomes from Flu infection can occur in as many as 50-77% of infected people… Flu viruses may also transmit during the “presymptomatic” period. This is the time between when we’ve been infected and virus is replicating in our airways but the we’re not yet showing signs of the illness to come.“

Tento článek s názvem „Influenza virus transmission: with or without symptoms, you’re dropping Flu virus“ vůbec stojí za přečtení.

O tom, že lidé, kteří mají jen slabé projevy chřipky (nebo žádné) jsou málo infekční, se už dávno ví. Proč se s koronavirem zachází nějak speciálně? Ostatně zase tak nový není, jeho příbuzného – SARS tu máme pěkných pár let. I to by mohl vysvětlit odborník.

Mimochodem, o chřipce se dočtete zajímavé informace třeba v článku pana Havlíka „Onemocnění z nachlazení nejsou chřipka!“: „Chřipku nelze zařazovat mezi nemoci z nachlazení. Je to vždy závažné celkové onemocnění s vysokou
infekciozitou i manifestností způsobené viry Influenza A a B, které se v ČR každoročně objeví v epidemii mezi prosincem a březnem, během 4–6 týdnů postihne 10–30 % obyvatel. Virus poté z populace vymizí. V různě dlouhých časových intervalech (8–40 let) dochází k pandemii, která je vyvolána novým typem viru A. Tehdy onemocní 50 a více procent obyvatel a průběh nemoci je většinou závažný. V následujících letech jsou epidemie vyvolány sice shodným typem viru, ale každý rok s jistými malými odchylkami (tzv. drift), což vyžaduje vždy očkování novou očkovací látkou. Průběh nemoci je v mezipandemickém období zpravidla mírnější. Chřipka je maximálně nakažlivá v prvních dvou dnech nemoci, kdy pacient kašlem šíří nákazu ve svém okolí. Hlavními příznaky chřipky jsou vysoká horečka, značný pocit nemoci a dráždivý suchý kašel. Rýma při chřipce nepatří k typickým příznakům. Prognóza je u jinak zdravých osob při epidemii dobrá, vyžaduje však 3–7 dní pobyt na lůžku. Je to závažné onemocnění u lidí starých, především u těch, kteří trpí vleklými chorobami plic a srdce. „

Taky koukáte jak zjara? Hlavně, že od začátku šaškárny a Covid všichni příčetní upozorňují, že tu máme Pandemický plán na MNOHEM horší situace, než je tahleta, jen se bohužel nepoužívá.

SPALNIČKY

Asypmtomatický průběh může mít infekce spalničkami (někdy až 1/3 infikovaných).

ROTAVIRUS

Jestli jste měli rotavirus, dobře víte, že vážně není o co stát. Náš syn skončil v nemocnici na kapačkách, protože zvracení každých 20 minut po nejméně 24 hodin prostě ve čtyřech letech nezvládl. Malé děti nejsou holt na zvládání rotavirů stavěné. Pro staré lidi se základním onemocněním v domovech pro seniory nebo LDN jsou rotavirové anebo norovirové infekce celkem martyrium. A přitom se tak snadno šíří. Člověk často vůbec neví, kde na co sáhl a jak se nakazil.

Zdraví dospělí často nemají příznaky žádné (no tak o tom mi povídejte, moc tomu nevěřím).

CYTOMEGALOVIRUS

Infekce tímto virem jsou běžné, v převážné většině probíhá nákaza asymptomaticky. Co to je za virus? „Diagnostika infekcí CMV je poměrně obtížná. Opírá se o průkaz protilátek či izolaci viru ve vyšetřovaném materiálu (krvi, slinách, moči, mozkomíšním moku). Virus může způsobit široké spektrum zdravotních obtíží, často dochází k postižení plic, jater, sleziny, trávicího ústrojí nebo centrálního nervového systému. Většina primárních infekcí probíhá bezpříznakově či vede ke vzniku příznaků podobných mírné chřipce. Příznaky se objevují 9–60 dní po primární infekci, může také dojít ke zvětšení uzlin a sleziny… U pacientů se sníženou funkcí imunity může být infekce CMV primární nebo tzv. recidivující, tedy vyznačující se opakováním, a mít přímé či nepřímé účinky na jejich zdraví. K přímým účinkům viru patří suprese kostní dřeně, zápal plic a zánět srdečního svalu, žloutenka, zánět slinivky břišní, zánět sítnice oka a zánět mozku.“ Více zde.

No představte si, kdyby takové „účinky“ měl koronavirus. To by bylo mediálního povyku!

Mohla bych nejspíš popsat spoustu dalších „online stránek“ příklady z různých studií. Nemělo by to už významnější přidanou hodnotu. Ať už si dohledám cokoli, nestane se ze mě tímto „distančním vzděláváním“ odborník. Proto apeluji na ty, kdož tomu rozumí: pomozte nám konečně rozkrýt koronavirou lež. Nepotřebujete být v médiích. Informace se budou šířit i jinak než přes bláboly na Seznamzprávy.cz. Lidé dychtí po pravdě a budou vám neskonale vděční. Je vás teď zapotřebí jako nikdy dřív, skuteční odborníci! Stát nám už nesmí ničit životy na základě nepodložených blábolů.

%d bloggers like this: