Kapacity českých nemocnic budou na konci října vyčerpány i v případě, že se vyplní nejoptimističtější scénář vývoje epidemie koronaviru. Ten počítá ve druhé polovině měsíce se 7000 nově nakaženými denně a tisíci zemřelými na COVID-19 za celý říjen. Nejkrizovější scénář pak počítá s 1755 zemřelými a 22 tisíci nakaženými za den. Vyplývá to z neveřejné predikce Ústavu zdravotnických informací a statistik (ÚZIS).“

Podobných hysterických výlevů jsme četli celý říjen a listopad desítky denně. Občané se slabší náturou jistě systematicky šířenému děsu podlehli. Jak by mohli jinak, když jim jejich vláda systematicky lže s obrovskou podporou médií? Je sice s podivem, že Češi, kteří byli po desetiletí zvyklí, že se vládnoucí partaji prostě nevěří, jsou důvěřiví jak děti v mateřince, ale z nějakého záhadného důvodu je to tak.

Když ale bludům nevěříte a pátráte, narazíte na hodně zajímavé věci. Třeba na obsazenost Fakultní nemocncie Brno, která byla v říjnu 2020 silně podprůměrná oproti jiným říjnům (5172 pacientů). A jestli by někdo chtěl brečet, že umřelo tolik moc lidí (116), vězte, že třeba v roce 2015 umřelo při počtu pacošů 5290 celkem 109 lidí. V srpnu 2018 bylo v nemocnici 5124 lidí a 105 umřelo. Strašný rozdíl. V lednu 2017 (zjevně chřipka, že) bylo ve FN 6064 pacientů. Zemřelo 140 za měsíc. Když to poměříte, říjen 2020 na tom fakt není nějak zvlášť hůř. V nemocnicích se holt umírá (zdraví, silní a mladí tam na většinou nejsou) a opravdu to není tak, že by z toho byl personál „celej překvapenej“, jak nám melodramaticky někteří zdravotníci v těchto dnech předvádí.

Podívejte se se mnou, jak na tom byli ve Fakultní nemocnici doopravdy (a kolika pacientům zřejmě odmítli od jara 2020 lékaři svévolně péči – jen v dubnu bylo hospitalizováno o cca 2000 lidí méně než obvykle – to asi byli všichni tak moc zdraví)! Hlavně, že při takovém „využití“ existujících nemocnci potřebujeme tu polní, ve které ještě pořád nebyl jediný nemocný.

Rok 2018

Rok 2019

Rok 2020

Data pocházejí od samotného špitálu.

%d bloggers like this: