Dnes se chci omluvit těm, kterým nejsem schopna odpovědět na dotazy týkající se překračování hranic a návratů do vlasti. Moc mne to mrzí, ale je naprosto mimo moje možnosti řešit tuto problematiku, ač si plně uvědomuju, že to trápí dost lidí. Krom toho, že jsou prázdniny, které se snažím udělat našim dětem aspoň trochu normální, my sami do zahraničí nevyjíždíme (máme to o dost jednodušší, protože tam nemáme příbuzné), takže jsem si ta oaptření ani nečetla.

Bohužel mne nenapadá ani žádný právník, který by to řešil. Většina z té hrstky, která se tématu věnuje, je podle mne ráda, že stíhá jakžtakž pást články a žaloby k tomu, co se děje ve vnitrozemí, protože z hlediska obživy jde o práci nevýdělečnou a v podstatě pořád z podstatné části dotovanou z našich volných hodin (to je samozřejmě správně, aby to nevyznělo jinak, než o věci přemýšlím) a není v našich možnostech nafouknout den o další čas, kdy bychom podchytili i ostatní témata.

Co mne snad napadá, je oslovit Nadaci Karla Janečka, která má zajišťovat poskytnutí právní pomoci skrze spolupracující právníky. Netuším, kdo přesně v té skupině poskytuje konzultace, ale pevně doufám, že by to mohlo být užitečné. Za zkoušku nic nedáte.

Kontakt na aktivitu NE covidové diskriminaci zde.

Jiná možnost jsou klasické advokátní komerční konzultace. Je pár advokátů, kteří by byli podle mne schopni poradit. Namátkou mne napadá kancelář Arrows, jejíž advokát sepsal výtečné podání k NSS, nicméně je to jen můj nápad a nevím, zda mají čas a možnost nebo zájem podobné věci řešit – je opět nutné se jich zeptat. Podobnou službu by mohl poskytovat kupř. advokát Zdeněk Koudelka nebo advokátka Zuzana Candigliota.

%d bloggers like this: