Dnešek můžeme nazvat bez větších problémů „černým pátkem“. Poslanci bez přemýšlení a bez jakýchkoli servítků schválili „Pandemický zákon“. Uzákonili tak prakticky novou „zdravotnickou totalitu.“ Ve jménu ochrany jakéhosi fiktivního veřejného zdraví se z nás stali nevolníci vlády. Naše vrchnost nám může prakticky libovolně zakazovat, co se jí zamane. Jak nevýslovně smutné a symbolické, že se tak stalo v dny, kdy v roce 1948 zvítězil komunismus a uvrhl nás na 40 let do temného světa totality. Nečekala jsem, že se budu muset tak moc bát o své děti, že budu usínat se sevřeným hrdlem a že budu se zoufalou beznadějí hledět do každého nového dne. První nouzový stav vláda vyhlásila v nechvalně památný den – 15. 3., v den výročí německé okupace Československa. Když se rok s rokem sešel, ohavné dílo bylo dokonáno. Demokracie to zase jednou nezvládla… bohužel jí pořád chybí demokrati.

Projednávání zákona v parlamentu můžete sledovat zde.

Článek JUDr. Tomáše Sokola k Pandemickému zákonu si přečtěte zde.

Vláda bude moci libovolně (počkat, vlastně musí své kroky odůvodňovat, ale to už je dnes spíše k smíchu, když vidíte, jak rozhodují soudy a jak vládu prakticky v každé lotrovině podrží) omezit dětem vzdělání, lidem zničit práci, zakázat vám veškerou radost. Dovolí vám jenom přežívat. Obávám se, že jsme již ztratili možnost, jak se z toho všeho vysekat. Nezajímali jsme se, nechali jsme vládu a poslance, aby rozhodli o nás bez nás… sklidíme, co jsme zaseli. Nečekejte, že se ještě budeme mít dobře. Zbabělí, zlí a sobečtí lidé rozhodli, že na to už nemáme právo.

Na jaře jsem chtěla emigrovat, dokonce jsem to celé připravila. Pak se ale demokracie a právní stát zhroutily v celém světě. Není kam odejít. Jsme vězňové bez práv a svobod.

%d bloggers like this: