Vím, že jsem včera psala, že budu číst Echo. Dnes mi došlo, že ani Echo se nedá číst. Dnes bohužel publikovalo naprosto nesmyslný agenturní článek. Škoda, no. Nevím už, kde budu shánět informace, takže asi začnu psát blog o slepicích.

Rakousko: Odmítání vakcinace bude mít pro odmítače dalekosáhlé právní a finanční dopady

Nadpis je více než hrozivý, text je jen důkazem toho, že ani v Rakousku nemají (zatím) na lidi opravdový bič. Proto straší nesmysly a lžemi. Mrzí mne, že Echo na tuto rétoriku stále přistupuje a vyplňuje svůj obsah podobnými békovinami.

Naše očkovací vyhláška vzbuzuje řadu emocí, to je jasné. Jediným doporučením nyní může být:

Nepropadejte panice. Zachovejte klid, zdravý rozum a rozhodněte se tak, jak skutečně sami chcete. Pokud nechcete být očkovaní, nenechte se k tomu dotlačit. Nebuďte ale přehnaně optimističtí. Vyhláška může být s velkou pravděpodobností soudy různých instancí shledána ústavně konformní – povinné očkování je totiž v pořádku podle Ústavního soudu i ESLP. Není tedy moc důvodů, proč by měly soudy rozhodnout jinak, ledaže by soudci sami nechtěli být opíchaní, resp. vopíchávaní v tříměsíčních intervalech (nebo jiných , podle toho jak zavelí hlavní muslim od Pfizer).

Přesto vám (lidem 60+) zatím nic nehrozí krom pokuty 10.000,-. To je dobrá cena za svobodu. Stát nemá nástroj, kterým by vás k něčemu donutil. Nemá (opět – zatím). Vidíte to i z té rakouské frašky. Ti nahoře tápou, neví, neumí, jsou k ničemu. Nebojte se slabochů. Jste milionkrát lepší než oni a silnější.

Pokud jde o ty, kterým bude podmíněno setrvání v pracovním poměru podstoupením očkování, je třeba to řešit zvlášť. Věřím, že se o to povedou soudní spory a že se lidé nepodvolí tomuto příšernému novému zlořádu.

Nikdy dříve se totiž lidstvo doopravdy nepodvolilo a zlo nikdy nevyhrálo. Pořád věřím, že pravda a dobro vítězí a že bude zase dobře.

%d bloggers like this: